Szybki mecz w półfinale PP siatkarek! Rozbiły rywalki i zagrają o trofeum

BKS - ŁKS w finale Tauron Pucharu Polski siatkarek 2024.

W drugim meczu półfinałowym Tauron Pucharu Polski siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała pewnie wygrały z UNI Opole 3:0. W finale bielszczanki zmierzą się z drużyną ŁKS Commercecon Łódź, która pokonała po emocjonującym starciu PGE Rysice Rzeszów 3:2.

Premierowa odsłona miała bardzo jednostronny przebieg. Siatkarki BKS wygrały na początku siedem akcji z rzędu przy zagrywkach Joanny Pacak (10:2) i przejęły kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Różnica punktowa szybko dobiła do dziesięciu oczek (14:4), a później jeszcze się powiększyła (20:7). Drużyna z Bielska-Białej dominowała w bloku (6–0 w całym secie), grała skuteczniej w ataku i popełniała mniej błędów. Pewnie wygrała 25:14, a w ostatniej akcji rywalki zaserwowały w siatkę.

Set numer dwa był nieco bardziej wyrównany od poprzedniego, również jednak toczył się przy przewadze siatkarek z Bielska-Białej (7:4, 12:7). Siatkarki UNI próbowały nawiązać walkę, zbliżyły się na trzy oczka (17:14), w odpowiedzi rywalki znów uruchomiły blok i szybko odskoczyły (20:14). W końcówce BKS kontrolował sytuację, a wygraną 25:19 przypieczętował błąd dotknięcia siatki popełniony przez rywalki.

BKS Bostik ZGO nie zwalniał tempa również w kolejnej partii, w której błyskawicznie uzyskał kilka oczek zaliczki (5:1, 10:4). Drużyna z Opola nie była już w stanie znaleźć patentu na dobrze dysponowane rywalki. W efekcie bielszczanki pewnie zmierzały po wygraną, a emocje w trzecim secie opadły. Po asie Kertu Laak BKS prowadził już 20:10. Siatkarki trenera Bartłomieja Piekarczyka przypomniały jeszcze, że ich mocną bronią jest blok, zatrzymując rywalki w trzech akcjach. Paulina Majkowska wywalczyła piłkę meczową, a błąd rywalek dał ekipie z Bielska-Białej brakujący punkt (25:12).

Skrót meczu BKS - UNI:

Najwięcej punktów: Kertu Laak (14), Paulina Damaske (11), Martyna Borowczak (10), Joanna Pacak (10) – BKS; Ana Karina Olaya (12) – UNI. Drużyna z Bielska-Białej była skuteczniejsza w ataku, dominowała zarówno w bloku (12–3, 5 punktów Pacak), jak i w polu zagrywki (7–1). MVP: Martyna Borowczak (10/19 = 53% skuteczności w ataku).

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – UNI Opole 3:0 (25:14, 25:19, 25:12)

BKS: Julia Nowicka, Paulina Damaske, Joanna Pacak, Kertu Laak, Martyna Borowczak, Paulina Majkowska – Julia Mazur (libero) oraz Nikola Abramajtys, Majka Szczepańska-Pogoda, Aleksandra Stachowicz. Trener: Bartłomiej Piekarczyk.
UNI: Ana Karina Olaya, Marta Orzyłowska, Katarzyna Zaroślińska-Król, Marta Pamuła, Katarzyna Połeć, Julia Bińczycka – Adriana Adamek (libero) oraz Pola Janicka, Elan McCall, Oliwia Sieradzka, Natalia Lijewska. Trener: Nicola Vettori.

Puchar Polski siatkarek 2024 – turniej finałowy w Nysie. Wyniki meczów:

2024-03-16: ŁKS Commercecon Łódź – PGE Rysice Rzeszów 3:2 (15:25, 23:25, 25:21, 25:22, 17:15) /półfinał
2024-03-16: BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – UNI Opole 3:0 (25:14, 25:19, 25:12) /półfinał

2024-03-17: ŁKS Commercecon Łódź – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport) /FINAŁ.