Polski napastnik upolował Fernando Santosa i spółkę! Jego forma robi wrażenie

Adam Buksa strzelił gola z rzutu karnego, a jego Antalyaspor wygrał na wyjeździe 2:1 z Besiktasem Stambuł, którego trenerem jest były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Biało-Czerwonych Fernando Santos. Polski napastnik z dorobkiem 13 bramek jest piątym strzelcem ligi tureckiej.

Antalyaspor po pierwszej połowie prowadził 2:0. Już w piątej minucie wynik meczu otworzył Bunyamin Balci. W 38. min Buksa wykorzystał "jedenastkę". Na początku drugiej połowy rozmiary porażki Besiktasu zmniejszył Ernest Muci, który w styczniu przeszedł z Legii Warszawa za 10 mln euro.

Besiktas w 30 meczach wywalczył 46 pkt i zajmuje czwarte miejsce w tureckiej Super Lig, które daje grę w eliminacjach Ligi Konferencji. Wyżej sklasyfikowane są dwa inne stołeczne kluby: Galatasaray (78 pkt) i Fenerbahce (76) oraz Trabzonspor (49). Klub Buksy plasuje się na siódmej pozycji z dorobkiem 41 pkt.