Industria Kielce nie pozostawiła szans Orlen Wiśle Płock! Dominacja w hicie ORLEN Superligi

Piłka ręczna
Industria nie pozostawiła szanse Wiśle! Dominacja w hicie ORLEN Superligi

Industria Kielce pokonała na wyjeździe Orlen Wisłę Płock 34:29 w hitowym spotkaniu ORLEN Superligi. Szczypiorniści z Kielc mimo osłabienia wyraźnie zdominowali rywala na trudnym terenie, a gospodarze odnotowali aż jedenaście strat w całym spotkaniu.

Początek spotkania zdecydowanie należał do ekipy gości, która nie miała sobie równych w ofensywie. Świetnie spisywał się Dylan Nahi, który skutecznie punktował słabości rywali. Niedługo potem ten sam zawodnik został ukarany dwiema minutami przerwy.

W ekipie Industrii meldował się na liście strzelców również Cezary Surgiel, a po drugiej stronie najskuteczniejszy był Tin Lucin. Pierwsza połowa była dość wyrównana i zakończyła się wynikiem 14:15.

Wyraźnie osłabiona Industria radziła sobie bardzo dobrze w tym spotkaniu wykorzystując słabości rywali. Gospodarze nie mieli pomyśłu na wypracowanie skutecznych akcji w ofensywie i często tracili piłki. Z okazji korzystał Alex Dujszebajew, a kielczanie wyszli na komfortowe prowadzenie, który utrzymali aż do samego końca.

W ekipie gospodarzy znów zawodziła ofensywa, choć trzeba przyznać, że Wisła wróciła do gry po słabym fragmencie na dwanaście minut przed końcem, ale niedługo potem znów gra gospodarzy się załamała.

Jeszcze na trzy i pół minuty do końca spotkania nadzieję dawała gra w sporej, bo aż dwuosobowej przewadze, ale czasu było już zbyt mało. Kielczanie doprowadzili bezpieczny wynik do końca i mogli świętować cenne zwycięstwo na wyjeździe.