Łatwo nie było! Hubert Hurkacz gra dalej w Miami

Hubert Hurkacz - Aleksandr Szewczenko. Kto wygrał? Wynik meczu w Miami

Hubert Hurkacz i Aleksandr Szewczenko zmierzyli się podczas turnieju Miami Open. Górą okazał się Polak, który wygrał w trzech setach i wywalczył awans do kolejnej rundy. Skrót meczu Hurkacz - Szewczenko w załączonym materiale wideo.

Pierwszy set długo był wyrównany i obaj tenisiści wygrywali swoje podania. Pierwsze przełamanie przyszło w dziewiątym gemie, kiedy Hurkacz wygrał gema przy serwisie rywala. Zaraz potem utrzymał swój serwis i triumfował w premierowej partii 6:4.

Drugie starcie miało podobny przebieg do pierwszego. Zawodnicy wygrywali swoje podania i do rozstrzygnięcia losów tego seta konieczne było rozegranie tie-breaka. W tym lepszy okazał się reprezentant Kazachstanu, który triumfował 7:2 i doprowadził do remisu w całym meczu.

Hurkacz - Szewczenko. Kto wygrał? Wynik meczu

W trzecim secie Hurkacz po raz drugi w tym meczu przełamał serwis rywala. Jak się okazało, skutecznie obronił tę cenną zaliczkę i wygrał partię 6:3, tym samym triumfując w meczu 2:1.

Skrót meczu Hurkacz - Szewczenko:

Hurkacz i Szewczenko wcześniej rywalizowali dwukrotnie. W obu przypadkach lepszy był Polak - najpierw wygrał w 2023 roku w Dubaju, a rok później w Marsylii.

W kolejnej rundzie przeciwnikiem Hurkacza będzie Sebastian Korda.

Hubert Hurkacz - Aleksandr Szewczenko 6:4, 6:7, 6:3