Zdecydowane zwycięstwo PGE Rysic! Pierwszy krok w stronę strefy medalowej

Siatkarka drużyny PGE Rysice Rzeszów Amanda Coneo oraz Monika Gałkowska i Martyna Świrad z MOYA Radomki Radom podczas pierwszego meczu ćwierćfinałowego Tauron Ligi.

W pierwszym meczu ćwierćfinału Tauron Ligi siatkarek PGE Rysice Rzeszów wygrały z drużyną Moya Radomka Radom 3:0. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, a spotkanie numer dwa zostanie rozegrane w środę 27 marca w Radomiu.

Spotkanie dwoma asami serwisowymi rozpoczęła Marta Łyczakowska (0:2). Szybko jednak inicjatywę przejęły gospodynie (10:7). PGE Rysice były skuteczniejsze w ataku, lepiej prezentowały się w bloku i popełniały mniej błędów. W efekcie, w środkowej części seta zbudowały solidną zaliczkę i po asie Magdaleny Jurczyk prowadziły 18:11. Siatkarki z Radomia nie rezygnowały, zmniejszyły straty (18:15), a w końcówce - po kolejnym asie Łyczakowskiej - złapały kontakt (23:22). Kiwka Amandy Coneo i atak Jurczyk z przechodzącej piłki rozstrzygnęły seta na korzyść zespołu z Rzeszowa (25:22).

Druga odsłona również toczyła się przy przewadze ekipy z Rzeszowa. Tym razem siatkarki Radomki długo dotrzymywały kroku przeciwniczkom, bo miały kontakt jeszcze przy stanie 18:17. W końcówce oglądaliśmy jednak dominację Rysic, które odskoczyły przeciwniczkom (21:17), a później wygrały trzy ostatnie akcje seta. Ataki Gabrieli Orvosovej i Ann Kalandadze oraz as Gabrieli Makarowskiej-Kulej dały gospodyniom brakujące punkty (25:19).

Na początku trzeciego seta przewagę uzyskała drużyna z Radomia (3:5). Po ataku Natalii Murek przyjezdne odskoczyły nawet na trzy oczka (9:12), ale drużyna z Rzeszowa błyskawicznie wyrównała (12:12). Później gospodynie zaczęły budować przewagę przy zagrywkach Makarowskiej-Kulej (19:16). W końcówce utrzymywały przewagę, kończąc to spotkanie punktowym blokiem (25:22).

Skrót meczu Rysice - Radomka:

Najwięcej punktów: Gabriela Orvosova (18), Ann Kalandadze (15), Amanda Coneo (12) – Rysice; Hilary Johnson (11), Natalia Murek (11) – Radomka. MVP: Aleksandra Szczygłowska.

PGE Rysice Rzeszów – MOYA Radomka Radom 3:0 (25:22, 25:19, 25:22)

Rysice: Weronika Centka, Katarzyna Wenerska, Amanda Coneo, Magdalena Jurczyk, Gabriela Orvosova, Ann Kalandadze – Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Anna Obiała, Gabriela Makarowska-Kulej, Wiktoria Kowalska. Trener: Stephane Antiga.
Radomka: Marta Łyczakowska, Natalia Murek, Martyna Świrad, Monika Gałkowska, Hilary Johnson, Marie Schölzel – Maria Stenzel (libero) oraz Angelika Gajer, Klaudia Nowakowska, Paulina Reiter, Adrianna Rybak-Czyrniańska. Trener: Jakub Głuszak.

Rysice – Radomka 1—0

2024-03-23: PGE Rysice Rzeszów – MOYA Radomka Radom 3:0 (25:22, 25:19, 25:22)
2024-03-27: MOYA Radomka Radom – PGE Rysice Rzeszów (środa, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-03-30: PGE Rysice Rzeszów – MOYA Radomka Radom (sobota, godzina 13.00) – ewentualnie.