26-0! Wielki wyczyn drużyny gwiazdy siatkarskiej reprezentacji Polski

Zespół Joanny Wołosz, Prosecco Doc Imoco Conegliano, wygrał wszystkie swoje mecze w fazie zasadniczej Serie A1

Zespół Joanny Wołosz, Prosecco Doc Imoco Conegliano, w fazie zasadniczej Serie A1 siatkarek nie przegrał ani jednego spotkania i z kompletem dwudziestu sześciu zwycięstw awansował do play-offów z pierwszego miejsca. W ostatniej kolejce sezonu regularnego utrzymanie zapewniło sobie Volley Bergamo 1991 Olivii Różański, który w meczu z silnym Savino Del Bene Scandicci zdobyło bezcenny punkt.

Conegliano w całej pierwszej części rozgrywek straciło zaledwie trzy punkty, w trzech spotkaniach wygranych 3:2. Aktualne mistrzynie Włoch piętnaście razy zwyciężały 3:0 i osiem razy 3:1. Drugie Scandicci wyprzedziły o dwanaście punktów, a trzeci Allianz Vero Volley Mediolan, z którym zmierzą się w maju w finale Ligi Mistrzyń - o piętnaście.

Drużyna z Wenecji Euganejskiej po raz drugi zakończyła fazę zasadniczą Serie A bez porażki - wcześniej dokonała tego w sezonie 2020/2021, gdy wygrała dwadzieścia cztery mecze. W ubiegłym sezonie drużyna Wołosz przegrała tylko jedno z dwudziestu sześciu spotkań.

W ostatniej, 26. kolejce Conegliano pokonało na wyjeździe 3:1 Uyba Volley Busto Arsizio. Polska rozgrywająca była w tym starciu rezerwową. Na boisku pojawiła się tylko w drugim secie i zdobyła jeden punkt.

W kwadracie dla rezerwowych większość ostatniego spotkania swojego zespołu spędziła również Olivia Różański. Jej Volley Bergamo 1991 w meczu ze Scandicci potrzebowało co najmniej jednego punktu, by uchronić się przed degradacją i osiągnęło cel. Nieoczekiwanie wygrało dwa pierwsze sety i dopisało do swojego dorobku punkt na wagę złota. Dzięki niemu wyprzedziło w tabeli Honda Olivero S.Bernardo Cuneo, które w niedzielę przegrało 1:3 z Il Bisonte Firenze. Choć w całym rozgrywkach ekipa z Cuneo wygrała o dwa mecze więcej, niż drużyna Różański, została zdegradowana. Drugim zespołem, która spadł do Serie A2, został Itas Trentino.

Polska przyjmująca w meczu ze Scandicci zagrała w czwartym i w piątym secie. Zdobyła dla swojej ekipy cztery punkty. W tie-breaku tego spotkania w barwach Savino Del Bene zadebiutowała Pola Nowakowska, która w ubiegłym tygodniu dołączyła do zespołu trenera Massimo Barboliniego z Metalkasu Pałacu Bydgoszcz.

Do fazy play-off nie zdołało awansować Trasportipesanti Casalmaggiore, w którego barwach występuje Malwina Smarzek. W 26. kolejce Casalmaggiore przegrało na wyjeździe 0:3 z Reale Mutua Fenera Chieri '76. Polka grała w pierwszych dwóch setach i zdobyła trzy punkty.

Pierwsze mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane 27 marca.