Kiedy następny mecz Igi Świątek? Wiemy, kiedy Polka wróci na kort

Iga Świątek

Iga Świątek niespodziewanie odpadła już z turnieju WTA w Miami, przegrywając w 1/8 finału z Jekateriną Aleksandrową. Jak donosi Eurosport, Polka wróci na kort w połowie kwietnia, kiedy to weźmie udział w zmaganiach WTA w Stuttgarcie.

Świątek przez ostatnie dwa lata zawsze dochodziła co najmniej do ćwierćfinału poszczególnych turniejów rangi WTA, ale tym razem musiała uznać wyższość rywalki na etapie 1/8 finału. Polka przegrała z Aleksandrową w dwóch setach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Amerykanie skomentowali niespodziewaną porażkę Igi Świątek

 

Liderka światowego rankingu nie będzie jednak długo rozpamiętywać niepowodzenia w Miami, ponieważ wraca do Europy, aby rozpocząć przygotowania do zbliżającego się wielkimi krokami wielkoszlemowego French Open.

Kiedy Świątek wróci na kort?

Jak informuje Eurosport, nasza zawodniczka wróci na kort w połowie kwietnia, aby wziąć udział w zmaganiach WTA 500 w Stuttgarcie. Będzie to dla niej pierwszy turniej na mączce w tym roku i zarazem początek przygotowań do Rolanda Garrosa, który już trzykrotnie padł jej łupem (2020, 2022, 2023).

 

Turniej w Stuttgarcie rozpocznie się w sobotę 13 kwietnia i potrwa do niedzieli 21 kwietnia. Świątek wygrywała w nim w dwóch ostatnich sezonach.

 

French Open został zaplanowany w dniach 26 maja - 9 czerwca.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie