Obroniła piłki meczowe i sięgnęła po awans! Polska tenisistka gra dalej

Katarzyna Kawa w trakcie Narodowych Mistrzostw Polski

Po udanych kwalifikacjach przyszedł czas na prawdziwą weryfikację. Katarzyna Kawa odniosła zwycięstwo w głównej drabince zawodów WTA 125 w tureckiej Antalayi. Polka pokonała w trzech setach Rumunkę Elenę-Gabrielę Ruse.

Katarzyna Kawa rozpoczęła przygotowania do sezonu na mączce od turnieju WTA 125 w tureckiej Antalyi. Polka musiała przejść dwustopniowe eliminacje, w których straciła tylko jednego seta. W pierwszym meczu drabinki głównej zmagań w Turcji na naszą zawodniczkę czekała doświadczona Rumunka Elena-Gabriela Ruse.

Spotkanie było niezwykle zacięte. Już od pierwszej piłki Rumunka postawiła Polce trudne warunki. W pierwszym secie Ruse ograła naszą zawodniczkę 6:3.

Wydawało się, że przygody Kawy może szybko dobiec końca. Tak się jednak nie stało. W drugim secie nasza zawodniczka wreszcie znalazła sposób na serwis rywalki i po tie-breaku sięgnęła po wyrównanie.

Trzeci set to popis Kawy, która nie dała Rumunce żadnych szans. Polka zwyciężyła pewnie 6:2 i po prawie trzech godzinach walki awansowała do 1/8 finału. O ćwierćfinał reprezentantka Polski powalczy z rozstawioną z numerem siódmym Serbką Olgą Danilović.