Kto pozostał w grze o PlusLigę? Pary ćwierćfinałowe Tauron 1. Ligi siatkarzy

Siatkówka
Kto pozostał w grze o PlusLigę? Pary ćwierćfinałowe Tauron 1. Ligi siatkarzy
fot. MKS Będzin/Facebook
Siatkarze MKS Będzin wygrali fazę zasadniczą Tauron 1 Ligi 2024.

Zakończyła się faza zasadnicza Tauron 1. Ligi siatkarzy. Pierwsze miejsce w tabeli zajęła drużyna MKS Będzin. Osiem najlepszych drużyn będzie rywalizowało w play-off. Kto zagra o awans do PlusLigi? Sprawdź pary ćwierćfinałowe Tauron 1. Ligi siatkarzy.

Fazę zasadniczą zdecydowanie wygrał MKS Będzin z dorobkiem 80 punktów (mecze 27–3) i aż jedenastoma punktami przewagi nad drugą w tabeli drużyną Bogdanka Arka Chełm. Kolejne miejsca zajęły: BBTS Bielsko-Biała, BKS Visła Proline Bydgoszcz, PZL Leonardo Avia Świdnik, KKS Mickiewicz Kluczbork, MKST Astra Nowa Sól oraz REA BAS Białystok. Te drużyny zagrają w play-off.

 

Zobacz także: To już przesądzone! Legendarny polski klub siatkarski spadł z ligi

 

Walka o miejsce w czołowej ósemce trwała do ostatniej kolejki. Drużyny z Nowej Soli oraz Białegostoku miały tyle samo punktów, co Lechia Tomaszów Mazowiecki, która została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu. Siatkarze z Tomaszowa w ostatniej kolejce straciła punkt z Bogdanką Arką Chełm. Kosztowny okazał się też walkower za mecz z Avią Świdnik.

 

Z Tauron 1. Ligi spadły dwa zespoły: KGHM SPS Głogów oraz Gwardia Wrocław. Ostatnie miejsce w tabeli zajęła SMS PZPS Spała, ale zgodnie z regulaminem nie spadała z ligi.

 

Rywalizacja w ćwierćfinałach będzie toczyła się do dwóch zwycięstw, podobnie będzie w półfinałach. Finał zostanie rozegrany do trzech zwycięstw. Triumfatora Tauron 1. Ligi siatkarzy poznamy najpóźniej 15 maja. Zwycięzca rozgrywek, po spełnieniu wymogów regulaminowych, będzie miał szansę wystąpić w sezonie 2024/25 w PlusLidze.


Pary ćwierćfinałowe Tauron 1. Ligi siatkarzy 2024:

 

MKS Będzin – REA BAS Białystok
Bogdanka Arka Chełm – MKST Astra Nowa Sól
BBTS Bielsko-Biała – KKS Mickiewicz Kluczbork
BKS Visła Proline Bydgoszcz – PZL Leonardo Avia Świdnik.

 

WYNIKI I TABELA TAURON 1 LIGI SIATKARZY

Robert Murawski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie