Kolejny hat-trick Ronaldo!

Cristiano Ronaldo zanotował w sobotę hat-tricka w wygranym 5:1 meczu z Al-Tai Ha'il w 25. kolejce ligi saudyjskiej. Portugalczyk, odkąd gra w Arabii Saudyjskiej, po raz drugi strzelił trzy gole w jednym spotkaniu.

Po pierwszej połowie Al-Nassr prowadziło 2:1. Gole dla gospodarzy strzelili Otavio i Abdulrahman Ghareeb, a dla gości trafił Virgil Misidjan. Drużyna Al-Tai od 36. minuty grała w dziesiątkę, gdyż Misidjan otrzymał drugą żółtą kartkę.

Druga połowa była popisem pięciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki, który zdobył trzy bramki. Przy jego pierwszym trafieniu asystował Senegalczyk Sadio Mane - były zawodnik Liverpoolu i Bayernu Monachium. 39-latek z dorobkiem 26 goli jest liderem klasyfikacji strzelców ligi saudyjskiej.

Cristiano Ronaldo prawdopodobnie nie zdobędzie mistrzostwa Arabii Saudyjskiej w swoim drugim sezonie w Al-Nassr. Jego klub z dorobkiem 59 pkt zajmuje drugie miejsce z 12-punktową stratą do Al-Hilal Rijad, które zmierza po 19. mistrzowski tytuł.

Były piłkarz Sportingu Lizbona, Manchesteru United, Realu Madryt i Juventusu gra w Al-Nassr od stycznia 2023 roku. W 53 meczach dla saudyjskiego klubu strzelił 47 goli i zanotował 13 asyst. Jest wysoce prawdopodobne, że 39-latek wystąpi w reprezentacji Portugalii podczas Euro 2024, gdyż cieszy się uznaniem selekcjonera Roberto Martineza.