Brawo Dudek! Wznowiona kariera po kilkunastu latach i taki wyczyn!

Zimowe
Brawo Dudek! Wznowiona kariera po kilkunastu latach i taki wyczyn!
fot. Instagram
Deanna Stellato-Dudek i jej partner

Deanna Stellato-Dudek dokonała niebywałej rzeczy! Amerykanka wznowiła karierę po kilkunastu latach przerwy i... została mistrzynią świata w łyżwiarstwie figurowym! W ten sposób w wieku 40 lat stała się najstarszą zawodniczką, która sięgnęła po taki sukces.

Gdyby jednym słowem określić dotychczasowy przebieg kariery Dudek, można byłoby użyć słowa "skrajność". W wieku 16 lat została wicemistrzynią świata juniorek, ale już rok później zakończyła karierę ze względu na kontuzje, które ją prześladowały. Mowa m.in. o zerwanych więzadłach w prawej kostce.

 

W kolejnych latach Amerykanka poświęciła się zupełnie innym obowiązkom, chociaż nadal śledziła zmagania w łyżwiarstwie figurowym. Aż któregoś dnia postanowiła, że sama ponownie spróbuje swoich sił.

 

ZOBACZ TAKŻE: Najpierw sensacyjna porażka, a teraz taki powrót! Jest zwycięstwo reprezentacji Polski na mistrzostwach świata

 

Zaczęła treningi i marzyła, aby wystartować w zawodach. Nie chciała jednak rywalizować jako solistka. Poszukiwanie partnera nie było takie łatwe ze względu na jej wiek. Jej pierwszym był Nathan Bartholomay, ale ten zakończył karierę z powodu kontuzji. Drugim został Maxim Deschamps.

 

Oboje znakomicie odnaleźli się na tafli, czego dowodem spektakularny sukces, który odnieśli 21 marca tego roku. Sięgnęli bowiem po złoty medal mistrzostw świata! Warto zaznaczyć, że Dudek uczyniła to jako reprezentantka Kanady.

 

Dudek, która w czerwcu skończy 41 lat, została najstarszą mistrzynią świata w łyżwiarstwie figurowym.

 

- Nie sądziłam, że zostanę najstarszą mistrzynią. Jestem dumna z tego, co osiągnęłam. Mam nadzieję, że będę przykładem dla kobiet, nie tylko tych uprawiających sport. Nie rezygnujcie ze swoich marzeń. Nigdy nie jest za późno - przyznała, cytowana przez Eurosport.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie