Fuzja dwóch siatkarskich gigantów! Łącznie mają 31 tytułów mistrza kraju

Robert IwanekSiatkówka
Fuzja dwóch siatkarskich gigantów! Łącznie mają 31 tytułów mistrza kraju
Fot. Cyfrasport
RC Cannes i AS Cannes łączą siły, by przywrócić siatkówce w tym mieście dawny blask

W Palais des Victoires doszło do spotkania przedstawicieli Racing Club de Cannes i AS Cannes, na którym podjęto decyzję o fuzji obu siatkarskich gigantów. W dwuletniej perspektywie męska i żeńska drużyna mają stać się jedną marką, połączoną wspólnym zarządem.

Jak wynika z komunikatów prasowych, opublikowanych przez oba kluby, podmioty te, dotowane dotychczas w bardzo dużej mierze z gminnych środków, mają przejść na SAS (francuska uproszczona spółka akcyjna), kontrolowaną przez jedną spółkę holdingową. Fuzja utytułowanych klubów, a w perspektywie dwóch lat przekształcenie ich tak, by w pełni działały pod jedną marką, ma poprawić funkcjonowanie siatkówki w Cannes pod względem finansowym, marketingowym i administracyjnym.

 

ZOBACZ TAKŻE: Stysiak zdecydowała! To tam zagra w kolejnym sezonie

 

Dziennik "L'Equipe" podaje, że przez pierwsze dwa lata rządy w nowym podmiocie będzie sprawował komitet, złożony z przedstawicieli obu klubów, osób wyznaczonych przez władze gminy oraz osoby desygnowanej przez Craiga Carrachera, australijskiego biznesmena, który jest większościowym udziałowcem holdingu, który będzie kontrolował nowy podmiot, powstały po fuzji.

 

"Projekt ten, wspierany przez władze krajowe oraz ratusz w Cannes, połączy zasoby, talenty i infrastrukturę dwóch utytułowanych zespołów we wspólnym działaniu w kierunku wzmocnienia naszej siatkówki zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej" - czytamy w oświadczeniu, opublikowanym przez AS Cannes.

 

Racing Club de Cannes to 21-krotny mistrz Francji kobiet i dwukrotny triumfator siatkarskiej Ligi Mistrzyń. W zespole grały w przeszłości między innymi Małgorzata Glinka-Mogentale i Julia Szczurowska.

 

AS Cannes w przeszłości dziesięciokrotnie sięgał po złoto mistrzostw Francji wśród mężczyzn. Ostatni tytuł drużyna ta wywalczyła w 2021 roku, ale w kolejnym sezonie zaliczyła spadek i teraz rywalizuje w drugiej lidze. Trenerem był tam niegdyś Laurent Tillie (mistrz olimpijski z kadrą Francji), a w zespole grało wielu zawodników, występujących później w PlusLidze: Taylor Averill, Danilo Gelinski, Adrian Aciobanitei, Benjamin Diez, Dmytro Paszycki, a z Polaków - Wojciech Ferens.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie