Bliżej finału w Policach! Grot Budowlani bez szans

Siatkówka
Bliżej finału w Policach! Grot Budowlani bez szans
Fot. PAP
Bliżej finału w Policach! Grot Budowlani bez szans

Grupa Azoty Chemik Police pewnie pokonał zespół Grot Budowlani Łódź 3:0 w pierwszym meczu półfinałowym rozgrywek TAURON Ligi siatkarek. MVP spotkania wybrano Martynę Łukasik, a łodzianki nie zdołały przekroczyć granicy dwudziestu punktów w żadnym z przegranych setów. Na uwagę zasługuje dyspozycja policzanek w elemencie serwisu, bowiem popsuły one zaledwie jedną zagrywkę na 74 próby.

W terminologii piłkarskiej mówi się o meczach do jednej bramki i choć trudno znaleźć siatkarski odpowiednik tego powiedzenia, to każdy kibic, a zwłaszcza ten sympatyzujący z Grot Budowlanymi powinien zrozumieć jego kontekst.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wygrali z ZAKSĄ, a teraz znów zaskoczyli! Zatrzymali kolejny zespół walczący o play-offy


Dominacja drużyny z Polic już od pierwszego seta zaznaczała się przede wszystkim w elemencie serwisu, gdy siatkarki z Chemika nie popsuły ani jednej zagrywki i sprawiły spore kłopoty swoim rywalkom. Dokładając do tego bloki Agnieszki Korneluk oraz wyższą skuteczność na siatce to drużyna z północy kraju łatwo wygrała pierwszego seta 25:17.


Drugi i trzeci set przebiegł według podobnego scenariusza. Niski wskaźnik błędów własnych, unikanie niepotrzebnej nerwowości, dobra gra po wybloku i spokojne prowadzenie od początku do końca pozwoliły drużynie Marco Fenoglio dokonać dzieła i wygrać gładko w pierwszym półfinałowym spotkaniu 3:0.


Drugie spotkanie półfinałowe odbędzie się w piątek 5 kwietnia w Łodzi. W przypadku wyrównania stanu rywalizacji oba zespoły wrócą do Szczecina już 9 kwietnia, aby rozegrać trzeci mecz.


Grupa Azoty Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:17, 25:18, 25:17)


MVP: Martyna Łukasik (Grupa Azoty Chemik Police)

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie