Polskie siatkarki coraz bliżej medali w Turcji. Świetny początek półfinałów

Siatkówka
Polskie siatkarki coraz bliżej medali w Turcji. Świetny początek półfinałów
fot. Cyfrasport
Magdalena Stysiak

Magdalena Stysiak i Martyna Czyrniańska mają powody do radości. Ich zespoły wygrały swoje pierwsze mecze półfinałowe. Istnieje więc możliwość, że w finale Sultanlar Ligi zobaczymy dwie Polki po przeciwnych stronach siatki.

Liga turecka jest uważana za jedną z najmocniejszych, jeśli chodzi o kobiecą siatkówkę. Tym bardziej cieszy fakt, że występują w niej reprezentantki Polski, a co więcej - że odnoszą w niej sukcesy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Leon powiedział wprost o transferze! "Moi rodzice tak mnie wychowali"

 

W Turcji właśnie rozpoczęły się najważniejsze mecze sezonu. W pierwszym meczu półfinałowym Fenerbahce, w którym na co dzień występuje Magdalena Stysiak, rozbiło Türk Hava Yollari Stambuł. W żadnej partii ich rywalki nie zdobyły więcej niż 20 punktów. Polka pojawiła się w  wyjściowym składzie tego spotkania. Weszła na krótką zmianę pod koniec drugiego seta. 

 

Eczacibasi, w składzie z Martyną Czyrniańską, również okazało się zdecydowanie lepsze w swoim półfinale. Siatkarki trzeciej drużyny rundy zasadniczej w czterech setach wygrały z wyżej notowanym Vakifbankiem. Niestety i to spotkanie nie należało do Biało-Czerwonej. Czyrniańska nie pojawiła się bowiem na parkiecie. 

 

Kolejne mecze półfinałowe zaplanowano na 4 kwietnia.

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie