Niestety. Kolejna porażka Polek na mistrzostwach świata

Druga porażka polskich hokeistek na MŚ.

Polskie hokeistki przegrały z Włoszkami 1:2 (1:1, 0:0, 0:1) w swoim trzecim meczu mistrzostw świata dywizji 1B, które są rozgrywane w łotewskiej Rydze. To druga porażka Biało-Czerwonych.

Środowy mecz rozpoczął się po myśli Polek, gdy w piątej minucie gola zdobyła Tetiana Onyszczenko, jednak jeszcze przed końcem pierwszej tercji wyrównała Samantha Gius. Zwycięskie trafienie dla Włoszek zanotowała w trzeciej części spotkania Greta Niccolai.

To pierwsza wygrana hokeistek z Włoch w turnieju w Rydze.

Polska z dorobkiem dwóch porażek, jednego zwycięstwa i dwóch punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Prowadzą Słowaczki z dziewięcioma "oczkami" na koncie.

W turnieju w Rydze bierze udział sześć zespołów: gospodynie, Polska, Słowenia, Wielka Brytania, Słowacja i Włochy. Zwyciężczynie awansują do dywizji 1A, natomiast najgorsza z reprezentacji spadnie do dywizji 2A. Zmagania zakończą się w sobotę.