To już pewne! Legendarny piłkarz ręczny ogłosił zakończenie kariery

Piłka ręczna
To już pewne! Legendarny piłkarz ręczny ogłosił zakończenie kariery
Fot. PAP
Mikkel Hansen zakończy karierę po igrzyskach w Paryżu.

Piłkarz ręczny duńskiego Aalborga 36-letni Mikkel Hansen, trzykrotnie wybierany najlepszym graczem na świecie, ogłosił że po sezonie zakończy karierę. Nastąpi to w trakcie igrzysk olimpijskich w stolicy Francji, gdzie przez dziesięć lat grał w Paris Saint-Germain.

"Zawsze mówiłem, że przestanę grać w dniu, w którym skończy się moja radość. Ona nadal jest i nadal poświęcam się w stu procentach temu, co robię. Ale doszedłem też do punktu, w którym czuję, że pociągają mnie inne rzeczy. Nadchodzące lato to dla mnie odpowiedni czas, by zawiesić buty na kołku" - powiedział Hansen na konferencji prasowej w Aalborgu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Koniec rundy zasadniczej w Orlen Superlidze. Tak wyglądają pary play-off 

 

Duński rozgrywający, któremu pozostał rok kontraktu z klubem, powiedział, że wolałby przejść na emeryturę "trochę wcześniej niż trochę później". Jednocześnie wyraził chęć wzięcia udziału w igrzyskach olimpijskich w Paryżu, które byłyby piątymi w jego wspaniałej karierze.

 

Trzykrotnie wybierany najlepszym piłkarzem ręcznym świata (2011, 2015 i 2018), Hansen przez wiele lat był liderem reprezentacji Danii, która wraz z Francją zdominowała światową piłkę ręczną w ciągu ostatniej dekady.

 

Z zespołem narodowym Hansen, który ma za sobą występy w Barcelonie i Paris Saint-Germain, zdobył między innymi złoty (2016) i srebrny (2020) medal olimpijski, trzy tytuły mistrzostw świata (2019, 2021 i 2023) oraz cztery medale mistrzostw Europy. W ostatnim czasie kariera Hansena naznaczona była kontuzjami, a także przerwą spowodowaną stresem.

PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie