Skra sięga po siatkarza z ligi włoskiej. To doświadczony reprezentant kraju

Siatkówka
Skra sięga po siatkarza z ligi włoskiej. To doświadczony reprezentant kraju
fot. PAP/EPA

PGE GiEK Skra Bełchatów zajęła się budową składu na kolejny sezon. Jego elementem ma zostać reprezentant Iranu Amin Esmaeilnezhad.

Jakiś czas temu PGE GiEK Skra Bełchatów przedłużyła umowę sponsorską ze Spółką PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, opiewającą na 27 mln złotych. Dzięki sporemu, jak na standardy PlusLigi, zastrzykowi finansowemu klub może pozwolić sobie na ciekawe transfery przed rozpoczęciem kolejnego sezonu. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Byli blisko wyeliminowania Skry i ZAKSY! Przegrali seta 34:36...

 

Na ten moment w składzie są rozgrywający Grzegorz Łomacz, który już przedłużył kontrakt, oraz mający ważne umowy Przemysław Kupka, Bartłomiej Lemański i Łukasz Wiśniewski.

 

Nie udało się z kolei pozyskać Tine Urnauta, który pozostał w Japonii. Długo nie próżnowano w próbie pozyskania jego następcy. Według włoskich dziennikarzy do "Żółto-Czarnych" ma dołączyć Amin Esmaeilnezhad.

 

Niespełna dwudziestoośmioletni reprezentant Iranu dotychczas występował w drużynie Rana Werona i zdobył 286 punktów. Jego zespół zajął 7. miejsce w sezonie zasadniczym, jednak w ćwierćfinale poległ z Perugią. W pierwszej kolejce rywalizacji o miejsca 5-8 zwyciężyła Palavolo Padova 3:1.

Mateusz Stefanik/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie