Świetny początek Linette. Pewny awans!

Magda Linette w parze z Shuai Zhang świetnie rozpoczęły turniej deblowy w Charleston. Polka i Chinka pokonały w 1/8 finału duet Ingrid Gamarra Martins/Tereza Mihalikova.

Magda Linette ma za sobą nieudany czas. Od połowy lutego do połowy marca poniosła cztery z rzędu porażki w turniejach solowych. Polka przegrywała w Dausze, Dubaju, Indian Wells i Miami.

Złą passę przełamała dopiero po przyjeździe do Charleston. Na kortach w Karolinie Południowej Linette odnalazła formę. Przeszła już dwie rundy w singlu, a w nocy ze środy na czwartek dołożyła zwycięstwo w deblu. W parze z Chinką Shuai Zhang pokonała duet Ingrid Gamarra Martins/Tereza Mihalikova.

Od początku do końca polsko-chiński zespół miał spotkanie pod kontrolą. W pierwszym secie Linette i Zhang wygrały 6:1, a w drugim - 6:2. W ładnym stylu zameldowały się w ćwierćfinale zawodów.

Ich rywalkami w kolejnej rundzie będą rozstawione z "jedynką" Nicole Melichar-Martinez ze Stanów Zjednoczonych i Ellen Perez z Australii.

Magda Linette/Shuai Zhang - Ingrid Gamarra Martins/Tereza Mihalikova 6:1, 6:2