Niesamowita czwarta kwarta! Kolejne zwycięstwo lidera

Anwil Włocławek z kolejnym zwycięstwem

Anwil Włocławek świetnie zaprezentował się w czwartej kwarcie i głównie dzięki temu pokonał na wyjeździe PGE Spójnię Stargard 70:64 w piątkowym meczu ORLEN Basket Ligi.

Obie drużyny od początku miały małe problemy w ofensywie, ale to gospodarze po trafieniach Devona Danielsa i Aleksandara Langovicia mieli pięć punktów przewagi. Po chwili i zagraniach Luke’a Petraska oraz Jakuba Garbacza był już jednak remis. Później PGE Spójnia znowu uciekała na sześć punktów, bo nie do zatrzymania był Daniels. Po 10 minutach było 17:11.

W drugiej kwarcie stargardzianie uciekali nawet na dziewięć punktów po trójce Alexa Steina. Anwil krok po kroku odrabiał straty - pomagały w tym rzuty z dystansu Kamila Łączyńskiego oraz Victora Sandersa. Ostatecznie kolejne zagrania Danielsa sprawiły, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 35:30.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza szybko wychodził na prowadzenie po akcjach Victora Sandersa. Jego starcia z Devonem Danielsem były ozdobą tego meczu! Później uaktywnił się także Tomas Kyzlink. Bardzo długo jednak to stargardzianie utrzymywali przewagę. Ostatecznie jednak po trójce Kamila Łączyńskiego po 30 minutach było 53:54.

Kolejną część spotkania przyjezdni rozpoczęli od małej serii 0:6. Przerwał to po ponad trzech minutach nie kto inny jak Daniels. Później jednak ważnym graczem włocławian był Luke Petrasek - po jego rzucie różnica znowu wynosiła siedem punktów. Tego już PGE Spójnia nie była w stanie odrobić. Ostatecznie Anwil zwyciężył 70:64.

Najlepszym zawodnikiem gości był Tomas Kyzlink z 17 punktami i 2 asystami. Aż 28 punktów dla gospodarzy rzucił Devon Daniels.

PGE Spójnia Stargard - Anwil Włocławek 64:70 (17:11, 18:19, 18:24, 11:16).

Punkty:

PGE Spójnia Stargard: Devon Daniels 28, Alex Stein 11, Wesley Gordon 6, Karol Gruszecki 5, Adam Łapeta 4, Benjamin Simons 3, Sebastian Kowalczyk 3, Dominik Grudziński 3, Aleksandar Langovic 1, Stephen Brown Jr. 0.

Anwil Włocławek: Tomas Kyzlink 17, Victor Sanders 15, Luke Petrasek 11, Ziga Dimec 9, Kamil Łączyński 7, Jakub Garbacz 5, Janari Joesaar 4, Amir Bell 2, Mateusz Kostrzewski 0.