KSW 93 w Paryżu. Wyniki walk

Sporty walki
KSW 93 w Paryżu. Wyniki walk
Fot. Polsat Sport
KSW 93 w Paryżu. Relacja live i wyniki na żywo

Za nami pierwsza gala KSW we Francji. Zwycięstwo w walce wieczoru w Paryżu odniósł Salahdine Parnasse. 26-latek w spektakularny sposób znokautował Valeriu Mircę wysokim kopnięciem i obronił tytuł mistrza wagi lekkiej. O ogromnym pechu może mówić Marian Ziółkowski, który w drugiej rundzie starcia z Wilsonem Varelą doznał kontuzji barku. Oto wyniki walk gali KSW 93.

Wyniki walk: 

 

70,3 kg/155 lb: Salahdine Parnasse (19-2, 3 KO, 7 Sub) pokonał Valeriu Mirceę (30-9-1, 12 KO, 13 Sub) przez nokaut (wysokie kopnięcie) w pierwszej rundzie - walka o pas mistrza KSW w wadze lekkiej. 

70,3 kg/155 lb: Wilson Varela (12-5, 6 KO, 4 Sub) pokonał Mariana Ziółkowskiego (25-9-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) przez techniczny nokaut (kontuzja barku) w drugiej rundzie. 
77,1 kg/170 lb: Madars Fleminas (13-5, 7 KO, 1 Sub) pokonał Artura Szczepaniaka (10-3, 6 KO, 2 Sub) przez nokaut (cios łokciem) w drugiej rundzie. 
120,2 kg/265 lb: Michal Martínek (11-5, 7 KO, 1 Sub) pokonał Prince'a Aounallaha (18-12, 9 KO, 3 Sub) przez nokaut (lewy prosty) w drugiej rundzie. 
83,9 kg/185 lb: Laïd Zerhouni (13-8 1NC, 4 KO, 8 Sub) pokonał Boubacara Niakaté (9-6, 6 KO) przez poddanie (duszenie zza pleców) w pierwszej rundzie. 
73 kg/161 lb:  Aymard Guih (18-13-1, 3 KO, 7 Sub) pokonał Francisco Barrio (12-4, 2 KO, 8 Sub) niejednogłośną decyzją sędziów (28-29, 30-27, 29-28). 
61,2 kg/135 lb: Alfan Rocher-Labes (11-3, 2 KO, 4 Sub) pokonał Kenjiego Bortoluzziego (11-6, 2 KO, 5 Sub) jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 30-27, 30-27). 
72 kg/159 lb: El Hadji Ndiaye (6-2, 1 KO) pokonał Nicolae Bivola (3-1, 1 KO, 1 Sub) niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 28-29, 29-28). 
56,7 kg/125 lb: Flore Hani (7-3) pokonała Sandrę Succar (3-1, 1 KO) jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 29-28, 30-27). 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

Kapitalny występ podwójnego mistrza KSW Salahdine'a Parnasse'a zwieńczył galę w Paryżu. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo!

Od początku pojedynku Parnasse stopniowo rozbijał swojego rywala. W końcu zaatakował wysokim kopnięciem. Mircea obniżył pozycję i nadział się na piszczel Francuza. To było nokautujące uderzenie. "Lew Atlasu" obronił tytuł i w spektakularnym stylu zaprezentował się przed własną publicznością!

Niesamowity nokaut! Fenomenalne zwycięstwo Salahdine'a Parnasse'a w pierwszej rundzie!

Ruszyli!

Francuz już w klatce. Za moment pierwszy gong!

Valeriu Mircea już w klatce! Za chwilę wejdzie do niej Parnasse!

A przed nami już tylko danie główne gali KSW w Paryżu. Bohater lokalnej publiczności i jedna z największych gwiazd francuskiego MMA Salahdine Parnasse stoczy bój z Valeriu Mirceą. Na szali tytuł mistrza KSW w wadze lekkiej!

Ogromny pech Mariana Ziółkowskiego. Przypomnijmy, że 33-latek w czerwcu zeszłego roku nie wystąpił na gali KSW Collosseum II na PGE Narodowym, gdyż doznał kontuzji kolana rozgrzewce przed walką. Na KSW 93 wyszedł do klatki, ale ponownie przegrał z urazem. 

W drugiej rundzie Ziółkowski ruszył po obalenie, które jednak Varela wybronił. Następnie Francuz dociskał rywala do siatki. Po rozerwaniu zawodnik z Warszawy wyprowadził cios, po którym wypadł mu bark ze stawu. Ziółkowski nie był w stanie kontynuować pojedynku. Varela zwyciężył przed własną publicznością!

Koniec walki! Marian Ziółkowski doznał kontuzji w drugiej rundzie!

I Runda

Mocne wymiany w stójce. Ziółkowski pracuje ciosami prostymi, natomiast Varela różnicuje akcje - atakuje ciosami i kopnięciami. W połowie rundy "Golden Boy" zaliczył udane obalenie, lecz Francuzowi udało się spod niego wstać. Świetna walka!

Francuz już w klatce. Jego śladem podąża teraz Ziółkowski. Na trybunach paryskiej Adidas Areny ogromne gwizdy!

Wilson Varela zmierza do klatki. Wrzawa na trybunach!

Fleminas zapisał do swojego dorobku cenną wygraną. A przed nami już tylko dwie najważniejsze walki gali. Za moment Ziółkowski vs Varela. Zapowiada się znakomicie!

Im dłużej trwał pojedynek, tym bardziej rozkręcał się Fleminas. W drugiej rundzie coraz wyraźniej zaczął zaznaczać swoją przewagę. W końcu pozwolił Szczepaniakowi zainicjować akcję. W odpowiedzi przygotował krótki cios łokciem, który idealnie w tempo i w punkt wylądował na szczęce Polaka. "Król Artur" padł na matę. Ciężki i efektowny nokaut!

Co za nokaut! Madars Fleminas brutalnie znokautował Artura Szczepaniaka!

Do końca gali KSW w Paryżu zostały już tylko trzy walki. Czas na starcie Szczepaniak vs Fleminas!

Tempo walki nie było zbyt porywające. Żaden z zawodników nie podejmował większego ryzyka. W końcu Martinek uśpił czujność rywala i trafił go ciosem prostym, po którym Francuz padł na matę. Sędzia od razu przerwał walkę. Cenna wygrana Czecha!

I mamy pierwszy nokaut na tej gali! Michal Martinek znokautował Prince'a Aounallaha w drugiej rundzie!

Pora na wagę ciężką! Martinek vs Aounallah - to już za moment!

Zerhouni efektownie sprowadził Niakate do parteru. Tam pewnie kontrolował pojedynek z dosiadu. Próbował poddać rywala americaną. Ostatecznie przeszedł do duszenia zza pleców. Niakate odklepał półtorej minuty przed końcem pierwszej rundy. Druga wygrana Zerhouniego w KSW!

Laid Zerhouni! Mamy pierwsze skończenie walki przed czasem na tej gali!

Zerhouni kontra Niakate - ten pojedynek już za moment!

29-28 - Barrio, 30-27 - Guih, 29-28 - Guih. Francuz zwycięzcą! Zadecydowała liczba ciosów. "Barakuda" zadał ich więcej. 

Po raz czwarty na tej gali o wyniku będą decydowali sędziowie punktowi. Tyle że ten pojedynek był wyjątkowo nudny. Dużo klinczu, a do tego mało efektywnego. Padło również niewiele ciosów. Za chwilę dowiemy się, jak to starcie widzieli sędziowie punktowi. 

Czas na kolejne pojedynki. Pora na starcie Barrio vs Guih!

Ogromne wsparcie dla francuskich zawodników. Ich rywale zostali głośno wygwizdani. 

Trwa ceremonia otwarcia gali. 

(29-28, 30-27, 30-27) - Alfan Rocher-Labes wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

I po raz kolejny na tej gali o wyniku będą decydowali sędziowie punktowi. Pojedynek był dość interesujący - dużo wymian w stójce i "kotłów" w zapasach. Za chwilę werdykt. 

Rocher-Labes vs Bortoluzzi - to kolejna walka dzisiejszej gali!

Punktacja: 29-28 - Ndiaye, 29-28 - Bivol, 29-28 - Ndiaye. Francuz wygrywa niejednogłośną decyzją sędziów!

Za nami drugi pojedynek dzisiejszej gali. Ponownie o wyniku zdecydują sędziowie punktowi. Po efektownej pierwszej rundzie, oglądaliśmy dużo szachów w parterze. Za chwilę dowiemy się, kto zostanie zwycięzcą tego starcia. 

El Hadji Ndiaye kontra Nicolae Bivol - to druga walka dzisiejszej gali!

Flore Hani zwyciężczynią walki otwarcia! Sędziowie byli jednogłośni: 30-27, 29-28, 30-27. 

Za nami trzy pełne rundy. Walka toczyła się głównie w parterze. Która z zawodniczek za chwilę będzie cieszyła się z wygranej? 

 Czas na walkę otwarcia, w której zmierzą się Sandra Succar i Flore Hani!

Dobry wieczór! Czas na KSW 93 w Paryżu. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie