Pełna dominacja! Legia Warszawa rozbiła Śląsk Wrocław

Koszykarze warszawskiej Legii rozbili we Wrocławiu WKS Śląsk

W starciu byłych wojskowych drużyn w ORLEN Basket Lidze Legia Warszawa pewnie pokonała na wyjeździe WKS Śląsk Wrocław 97:68.

Początek spotkania układał się po myśli przyjezdnych, którzy mogli liczyć na Michała Kolendę i Josipa Sobina. Później do remisu rzutami z dystansu doprowadzali Daniel Gołębiowski oraz Dusan Miletić. Nieźle radził sobie też Angel Nunez, ale rzuty wolne Christiana Vitala i Lorena Jacksona sprawiły, że po 10 minutach było 18:23.

W drugiej kwarcie Legia szybko wychodziła na 13 punktów różnicy dzięki trafieniom z dystansu Raya Cowelsa i Grzegorza Kulki. WKS Śląsk popełniał straty, a przewaga zespołu z Warszawy wzrastała - po akcjach Cowelsa nawet do 22 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 30:53 po zagraniu Arica Holmana.

W trzeciej kwarcie grę zespołu trenera Miodraga Rajkovicia starali się "rozruszać" Jakub Nizioł oraz Mateusz Zębski. Po chwili jednak Christian Vital uspokoił sytuację przyjezdnych. Po akcjach Michała Kolendy i Lorena Jacksona różnica wzrosła aż do 28 punktów. Rzuty Andrija Wojnałowicza i Daniela Gołębiowskiego niewiele zmieniały. Po 30 minutach było 49:77.

Ostatnia część meczu nadal była pod kontrolą drużyny trenera Marka Popiołka. Wrocławianie co prawda prezentowali się trochę lepiej w ofensywie, ale znacząco nie wpływało to na wynik. Trójki trafiał też Grzegorz Kulka, a podobne reakcje Gołębiowskiego i Nuneza nie wystarczały do realnego odrabiania strat. Ostatecznie Legia zwyciężyła pewnie - 97:68.

Najlepszym zawodnikiem gości był Christian Vital z 21 punktami, 3 zbiórkami i 4 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Angel Nunez - zdobył 20 punktów i 3 zbiórki.