Polska olimpijka zakończyła karierę. To mistrzyni Europy

Inne
Polska olimpijka zakończyła karierę. To mistrzyni Europy
fot. Cyfrasport
Angelika Cichocka zakończyła karierę

Angelika Cichocka ogłosiła zakończenie swojej sportowej kariery. Polka zdobyła między innymi złoty medal mistrzostw Europy w biegu na 1500 metrów. Występowała także na igrzyskach olimpijskich.

Angelika Cichocka to lekkoatletka świetnie znana polskim kibicom. Urodzona w 1988 roku zawodniczka specjalizuje się w biegach na średnich dystansach. Pochodząca z Kartuz lekkoatletka nie będzie już dłużej zachwycać swoimi występami fanów Biało-Czerwonych. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Lekkoatletka dostała polskie obywatelstwo. Wystąpi już w Paryżu?

 

We wtorek 9 kwietnia Cichocka w mediach społecznościowych poinformowała, że zamierza zakończyć swoją sportową karierę. Na decyzję ogłoszoną w materiale wideo stworzonym we współpracy z TVP Sport odpowiedziały osoby od dawna związane z polskim sportem. Swoje komentarze opublikowały między innymi Joanna Jóźwik oraz Natalia Kaczmarek.

 

Cichocka w swojej karierze startowała na wielu ważnych imprezach. Brała udział między innymi w igrzyskach olimpijskich w 2016 roku. Swoją rywalizację w Rio de Janeiro w biegach na dystansach 800 i 1500 metrów zakończyła na etapie półfinałów. Po swój największy sukces w karierze sięgnęła w 2016 roku w Amsterdamie. To właśnie wtedy zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w biegu na 1500 metrów. Na swoim koncie ma także między innymi srebro Halowych mistrzostw świata z 2014 roku (bieg na 800 metrów) oraz drugie miejsce na Halowych mistrzostwach Europy z 2015 roku (bieg na 1500 metrów).

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie