5:0 i hat-trick w 12 minut! Niesamowity przebieg meczu w PKO BP Ekstraklasie

Hat-trickiem popisał się Efthymios Koulouris.

Pogoń Szczecin rozbiła Ruch Chorzów w piątkowym meczu PKO BP Ekstraklasy. Gospodarze wygrali 5:0, a hat-trickiem popisał się Efthymios Koulouris.

Gospodarze do przerwy prowadzili 2:0. Najpierw goście zanotowali trafienie samobójcze, a następnie wynik podwyższył urodzony w 2007 roku Adrian Przyborek.

W drugiej połowie Pogoń dorzuciła trzy trafienia - wszystkie tego samego zawodnika. Między 47 a 59 minutą trzykrotnie na listę strzelców wpisał się Koulouris.

Pogoń tym samym wróciła na zwycięską ścieżkę po niedawnej porażce z Lechem Poznań. Ekipa ze Szczecina ma na swoim koncie 47 punktów i plasuje się w czołówce ligowej tabeli. Sytuacja Ruchu jest znacznie gorsza - 20 punktów i przedostatnia lokata, skutkująca spadkiem do Fortuna 1 Ligi.

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 5:0 (3:0)
Bramki: Mateusz Bartolewski 2 (gol samobójczy), Adrian Przyborek 35, Efthymios Koulouris 47, 54, 59

Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru - Linus Wahlqvist, Leo Borges, Mariusz Malec (74. Benedikt Zech), Leonardo Koutris - Wahan Biczachczjan (65. Marcel Wędrychowski), Alexander Gorgon (46. Joao Gamboa), Fredrik Ulvestad, Adrian Przyborek, Kamil Grosicki (74. Olaf Korczakowski) - Efthymis Koulouris (65. Patryk Paryzek).

Ruch Chorzów: Michał Buchalik - Tomasz Wójtowicz, Josema (72. Maciej Sadlok), Szymon Szymański, Patryk Stępiński - Mateusz Bartolewski, Daniel Szczepan (72. Mike Huras), Filip Starzyński (60. Bartłomiej Barański), Patryk Sikora, Łukasz Moneta (60. Filip Wilak) - Soma Novothny (79. Tomasz Foszmańczyk).

Żółte kartki: Josema, Maciej Sadlok.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 18 931.