18-latka postraszyła Igę Świątek! Polka odpowiedziała w świetnym stylu

Iga Świątek wygrała w Billie Jean King Cup

Iga Świątek w sobotę rozegrała swój kolejny pojedynek podczas meczu Polska - Szwajcaria rozgrywanego w ramach turnieju Billie Jean King Cup. Przeciwniczką liderki światowego rankingu była 18-letnia Celine Naef. Raszynianka wygrała mecz 6:4, 6:3. Dzięki temu Polska pokonała Szwajcarię 3:0 i zapewniła sobie awans do finałów międzynarodowej imprezy.

Na samym początku starcia 18-latka postraszyła Świątek. Już w trzecim gemie przełamała bowiem liderkę światowego rankingu. Mimo to po chwili zawodniczka rodem z Raszyna zaczęła o wiele lepiej czytać grę przeciwniczki. Dzięki temu Polka najpierw doprowadziła do wyrównania, a następnie wyszła na prowadzenie. Świątek ostatecznie wygrała pierwszego seta 6:4.

Na starcie kolejnej odsłony polska zawodniczka dominowała na korcie. Szwajcarka, która obecnie plasuje się na 148. miejscu w rankingu WTA, nie była w stanie znaleźć odpowiedzi na doskonałą grę bardziej doświadczonej oponentki. Światek wygrała cztery gemy z rzędu, ale później przyszło załamanie. Naef dwukrotnie przełamała przeciwniczkę.

Słaby okres w grze Świątek nie trwał jednak zbyt długo. Po chwili urodzona w 2001 roku tenisistka wróciła do gry. Polka ostatecznie wygrała drugiego seta 6:3 i zakończyła ten pojedynek.

Dzięki temu triumfowi Polska pokonała Szwajcarię 3:0 w mecz rozgrywanym w ramach turnieju Billie Jean King Cup i zapewniła sobie awans do finałów międzynarodowej imprezy. Warto bowiem przypomnieć, że poprzedniego dnia Świątek również przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Jej wyższość musiała uznać Simona Waltert. Jeszcze jedno zwycięstwo dołożyła Magdalena Fręch, która pokonała Celine Naef.