PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk. Relacja live i wynik na żywo

Ze wszystkich pierwszych meczów ćwierćfinałowych PlusLigi konfrontacja Trefla Gdańsk z Asseco Resovią Rzeszów była najbardziej wyrównana. Czy podobnie będzie w rewanżu w stolicy Podkarpacia? Relacja live i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Gdańszczanie mają za sobą długą drogę z północy na południe kraju z nadzieją, że uda się sprawić sensację i pokonać faworyzowanych gospodarzy. Blisko tego było w Trójmieście, gdzie kibice byli świadkami tie-breaka. Siatkarze Trefla prowadzili już 2:1 w setach, ale ostatecznie musieli pogodzić się z porażką.

Kwestia awansu do półfinału PlusLigi wciąż jest jednak otwarta. Resovii do pełni szczęścia potrzebne jest jakiekolwiek zwycięstwo. Gdańszczanie w przypadku wygranej po tie-breaku doprowadzą do tzw. złotego seta, natomiast każdy inny triumf gości pozwoli im zameldować się w strefie medalowej.

Taki scenariusz byłby nie lada niespodzianką, ale z pewnością nie jest niemożliwy do zrealizowania. Tym bardziej, że Resovia będzie musiała radzić sobie do końca sezonu bez kontuzjowanego Stephana Boyera. Francuski siatkarz doznał bolesnej kontuzji przed kilkoma dniami w Gdańsku.

Na zwycięzcę tego dwumeczu w półfinale czeka już Jastrzębski Węgiel.

Relacja live i wynik na żywo meczu Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk od godz. 17:30 na Polsatsport.pl.