WTA Rouen: Trudna przeprawa w pierwszym secie, pewne zwycięstwo w drugim. Linette ze zwycięstwem i awansem

Magda Linette awansowała do 1/8 finału turnieju rangi WTA 250 we francuskim Rouen. W meczu pierwszej rundy polska tenisistka pokonała byłą mistrzynię juniorskiego French Open Elsę Jaquemot 7:5, 6:1.

Sklasyfikowana obecnie na 60. pozycji w rankingu WTA Linette w pierwszej rundzie mierzyła się z grającą z dziką kartą reprezentantką gospodarzy turnieju, notowaną na 157. miejscu światowej listy.

20-latka z Lyonu, mistrzyni juniorskiego French Open sprzed czterech lat, miała udany początek - w piątym gemie pierwszego seta przełamała serwis Polki i wyszła na prowadzenie 3:2. Od tego momentu inicjatywę bardzo wyraźnie przejęła jednak Linette, która dwukrotnie odebrała dużo mniej doświadczonej przeciwniczce jej podanie, wygrała trzy gemy z rzędu (5:3). Kiedy jednak serwowała po zwycięstwo w secie, pozwoliła starającej się grać ofensywny tenis Jacquemot na zbyt wiele i wygrała tylko jeden punkt.

Francuzka wyrównała na 5:5 i wydawało się, że losy pierwszej partii rozstrzygną się w tie-breaku. Stało się jednak inaczej, za sprawą popisowej gry polskiej zawodniczki w dwunastym gemie. Poznanianka najpierw wywalczyła piłkę setową, a w kolejnej wymianie umiejętnie wymanewrowała Jaquemot i zakończyła akcję precyzyjnym forhendem, który dał jej zwycięstwo 7:5.

Drugiego seta Linette wygrała już zdecydowanie. Najpierw w gemie serwisowym Francuzki nie straciła ani jednego punktu (2:0), potem, przy swoim podaniu, obroniła cztery break pointy i rozstrzygnęła partię na swoją korzyść, a następnie po raz drugi przełamała Jaquemot (4:0).

Mistrzyni juniorskiego Roland Garros 2020 nie dostała od Polki kolejnych szans na powrót do meczu. Zdobyła tylko jednego, honorowego gema. Ostatecznie, po godzinie i 40 minutach gry, Linette wygrała 7:5, 6:1. W kolejnej rundzie turnieju w Rouen zmierzy się z rozstawioną z numerem ósmym Anną Blinkową lub z kwalifikantką Nataliją Stevanović.