Była liderka rankingu WTA odpadła z turnieju w Stuttgarcie

Angelique Kerber odpadła z turnieju WTA w Stuttgarcie.

Angelique Kerber odpadła z turnieju WTA w Stuttgarcie. Niemiecka tenisistka musiała uznać wyższość Emma Raducanu, z którą przegrała w dwóch setach.

Oba sety pewnie wygrała Raducanu. Brytyjska tenisistka w pierwszej partii triumfowała 6:2, w drugiej 6:1 i wywalczyła awans do kolejnej rundy niemieckiego turnieju.

Kolejną rywalką Raducanu w Stuttgarcie będzie Linda Noskova. Czeszka wyeliminowała Jelenę Ostapenko.

Kerber kilka miesięcy temu wróciła do gry. Niemiecka tenisistka pauzowała półtora roku ze względu na macierzyństwo. W przeszłości 36-latka była liderką światowego rankingu. Ma na swoim koncie triumfy w Australian Open, US Open czy Wimbledonie.

Angelique Kerber - Emma Raducanu 2:6, 1:6