Problemy nadziei olimpijskich. Przygotowania do igrzysk wstrzymane przez... żółwia

Inne
Problemy nadziei olimpijskich. Przygotowania do igrzysk wstrzymane przez... żółwia
Fot. PAP
Przygotowania fińskich żeglarzy do igrzysk zostały storpedowane po uderzeniu w żółwia

Akseli Keskinen i Sinem Kurtbay, fińskie nadzieje na medal igrzysk olimpijskich, nie mogą odpowiednio przygotować się do startu w Paryżu. Plany treningowe żeglarzy, startujących w klasie Nacra 17, storpedował... żółw.

24-letni Keskinen i starsza od niego o 8 lat Kurtbay przygotowywali się do igrzysk nieopodal należącej do Hiszpanii wyspy Lanzarote. W trakcie jednego z treningów ich katamaran uległ dość poważnym uszkodzeniom po tym, jak uderzył w sporych rozmiarów żółwia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polscy żeglarze z czterema kwalifikacjami olimpijskimi

 

- W momencie zdarzenia słońce świeciło nam dość mocno w oczy, więc nie było szans na odpowiednio szybką reakcję. Usłyszeliśmy jedynie głośny dźwięk. Mamy nadzieję, że żółw przeżył ten wypadek - powiedziała Kurtbay podczas spotkania w Fińskim Komitecie Olimpijskim w Helsinkach.

 

Na tym nie koniec pecha fińskich sportowców. Podczas niedawnych zawodów Palma de Mallorca Sailing, Akseli Keskinen i Sinem Kurtbay, startujący z konieczności na zapasowym katamaranie, mieli kolejny wypadek!

 

- Podejrzewamy, że trafiliśmy na spory kawałek twardego plastiku. Ledwo dopłynęliśmy do końca trasy, bo kadłub cały czas przeciekał. Jest to bardzo irytujące, ponieważ nie mamy już części zamiennych. Złożyliśmy już na nie zamówienie, ale biorąc pod uwagę czas produkcji i dostawy, jesteśmy unieruchomieni na 6-8 tygodni. Nie mówiąc już o tym, że będzie nas to kosztowało minimum 8 tysięcy euro. Całego procesu nie da się niestety przyspieszyć. Musimy czekać i to jest naprawdę smutne - dodała Kurtbay, cytowana przez dziennik "Helsingin Sanomat".

 

Keskinen i Kurtbay na poprzednich igrzyskach olimpijskich zajęli 13. miejsce.

Robert Iwanek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie