Świetny mecz Magdy Linette! Polka z pewnym awansem do ćwierćfinału

Magda Linette zagra w ćwierćfinale

Magda Linette po świetnym meczu zapewniła sobie awans do ćwierćfinału tegorocznej edycji turnieju w Rouen. Polka w dwóch setach pokonała Nataliję Stevanovic 6:2, 6:1.

Pochodząca z Poznania zawodniczka świetnie rozpoczęła to spotkanie. Linette już na początku wygrała trzy gemy z rzędu. Tenisistka rodem z Serbii próbowała dogonić przeciwniczkę, jednak Polka okazała się lepsza. Zawodniczka, która plasuje się na 60. miejscu w rankingu WTA, wygrała seta 6:2.

Kolejna odsłona tego pojedynku wyglądała bardzo podobnie. Linette była w stanie dwukrotnie przełamać przeciwniczkę. Dzięki temu Polka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę również w drugim secie (6:1).

Tym samym poznanianka zapewniła sobie awans do ćwierćfinału tegorocznej edycji turnieju WTA w Rouen. Jeszcze nie wiadomo, z kim Polka zmierzy się w kolejnym meczu. Jej następną oponentkę wyłoni mecz Anastazja Pawluczenkowa - Arantxa Rus. Ten mecz ma odbyć się w czwartek 18 kwietnia.

Magda Linette - Natalija Stevanovic 6:2, 6:1