Za trzy punkty! Siatkarze Indykpolu AZS z zaliczką przed rewanżem

Indykpol AZS Olsztyn wygrał pierwszy mecz o 7. miejsce.

Indykpol AZS Olsztyn pokonał PSG Stal Nysa 3:1 w pierwszym meczu o siódme miejsce w końcowej klasyfikacji PlusLigi. Goście wygrali premierową partię, ale w kolejnych lepsi byli siatkarze z Olsztyna. Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w niedzielę 21 kwietnia w Nysie.

W pierwszym secie, po początkowej przewadze olsztynian, inicjatywę przejęli siatkarze PSG Stali. Goście wygrali serię akcji od stanu 11:9 do 11:14, grali skuteczniej w ataku i punktowali blokiem. Dokładali też punkty zagrywką – asami popisali się Remigiusz Kapica (13:17) i dwukrotnie Wojciech Włodarczyk (14:20). W końcówce nysanie kontrolowali sytuację, a w ostatniej akcji skutecznie zaatakował Włodarczyk (16:25).

Siatkarze z Nysy udanie rozpoczęli kolejną partię (3:6), szybko jednak do głosu doszedł Indykpol AZS. Środkowa część seta toczyła się przy minimalnej przewadze olsztynian (16:14), którzy po asie Mateusza Janikowskiego odskoczyli na trzy oczka 21:18. Goście prezentowali się słabiej, niż w poprzednim secie, spadła ich skuteczność. W końcówce próbowali odrobić straty, ale popełniali błędy w polu serwisowym, a w ostatniej akcji seta – w ataku (25:21).

Początek trzeciej odsłony dla Stali (6:9), ale gospodarze wyrównali, gdy zaskakującym atakiem popisał się Joshua Tuaniga (10:10). W środkowej części seta gra obu ekip trochę falowała i przewaga przechodziła z rąk do rąk (12:13, 16:14, 18:20). W końcówce przewagę uzyskali nysanie, którzy po błędzie rywali mieli piłkę setową (22:24). Siatkarze Indykpolu AZS zdołali jednak doprowadzić do rywalizacji na przewagi, którą rozstrzygnął asem serwisowym Janikowski (28:26).

W czwartym secie, po wyrównanym początku (10:10), przewagę zaczęli budować siatkarze z Olsztyna. (14:11, 17:14). Gdy skutecznie zaatakował Manuel Armoa, gospodarze odskoczyli na cztery oczka (19:15). Przyjezdni nie rezygnowali, asa posłał Wojciech Włodarczyk (21:19). Bohaterem końcówki był jednak Szymon Jakubiszak, który popisał się dwiema punktowymi zagrywkami (24:19). Brakujący punkt wywalczył skutecznym atakiem Alan Souza (25:20).

Skrót meczu Indykpol AZS - PSG Stal:

Najwięcej punktów: Szymon Jakubiszak (18), Alan Souza (16), Moritz Karlitzek (12) – Indykpol AZS; Remigiusz Kapica (16), Wojciech Włodarczyk (16), Michał Gierżot (13), Nicolas Zerba (11) – PSG Stal. MVP: Szymon Jakubiszak (10/14 = 71% skuteczności w ataku + 3 asy + 5 bloków).

Rywalizacja o siódme miejsce w końcowej klasyfikacji PlusLigi toczy się systemem mecz i rewanż. Siatkarze Indykpolu AZS muszą więc wygrać dwa sety w drugim starciu, by pokonać rywali. Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w Nysie i zaplanowano je na niedzielę 21 kwietnia.

Indykpol AZS Olsztyn – PSG Stal Nysa 3:1 (16:25, 25:21, 28:26, 25:20)

Indykpol AZS: Szymon Jakubiszak, Joshua Tuaniga, Moritz Karlitzek, Jakub Majchrzak, Alan Souza, Mateusz Janikowski – Jakub Ciunajtis (libero) oraz Karol Jankiewicz, Manuel Armoa, Kuba Hawryluk, Cezary Sapiński. Trener: Javier Weber.
PSG Stal: Jakub Abramowicz, Patryk Szczurek, Michał Gierżot, Nicolas Zerba, Remigiusz Kapica, Wojciech Włodarczyk – Kamil Szymura (libero) oraz Zouheir El Graoui, Tsimafei Zhukouski, Dominik Kramczyński. Trener: Daniel Pliński.

mecze o 7. miejsce w PlusLidze:

2024-04-18: Indykpol AZS Olsztyn – PSG Stal Nysa 3:1 (16:25, 25:21, 28:26, 25:20)
2024-04-21: PSG Stal Nysa – Indykpol AZS Olsztyn (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport).