Zmiany w klubie PlusLigi! Pożegnano trzech siatkarzy

Siatkówka
Zmiany w klubie PlusLigi! Pożegnano trzech siatkarzy
fot. PAP/Adam Warżawa
Maciej Muzaj to jeden z siatkarzy, którzy rozstaną się z PSG Stalą Nysa.

PSG Stal Nysa wygrała rywalizację o siódme miejsce w PlusLidze z Indykpolem AZS Olsztyn. Po ostatnim meczu sezonu pożegnano trzech siatkarzy. Z drużyną z Nysy rozstali się Kamil Dembiec, Maciej Muzaj oraz Tsimafei Zhukouski.

Siatkarze PSG Stali Nysa przegrali w pierwszym meczu o siódme miejsce w Olsztynie 1:3. W rewanżu we własnej hali pokonali Indykpol AZS 3:1, wygrali też w złotym secie 15:13.

 

Zobacz także: Decyzja zapadła! Siatkarz reprezentacji Argentyny w przyszłym sezonie zagra w polskim klubie

 

– Siódme miejsce to zadowalająca pozycja na koniec sezonu. W tym sezonie zdecydowanie szybciej zapewniliśmy sobie udział w fazie play-off. Byliśmy też stosunkowo blisko najlepszej czwórki. W poprzednim sezonie łatwo przegraliśmy batalię o awans do półfinałów. Tym razem walczyliśmy jak równy z równym z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Niewiele zabrakło, abyśmy doprowadzili do złotego seta – stwierdził trener PSG Stali Daniel Pliński.

 

 

Po zakończeniu niedzielnego meczu ogłoszono, że z nyskiego zespołu odchodzą: libero Kamil Dembiec, atakujący Maciej Muzaj oraz chorwacki rozgrywający Tsimafei Zhukouski. Z drużyną rozstanie się również asystent trenera Paweł Potoczak.

 

Najdłużej z tej trójki zawodników barwy Stali reprezentował Dembiec, który trafił do Nysy w 2019 roku i grał tu przez pięć sezonów. Zhukouski występował w tej drużynie dwa lata, a Muzaj w obecnym sezonie.

 

– Dziękuję za piękne dwa lata w Nysie – powiedział do kibiców Tsimafei Zhukouski.

Robert Murawski/Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie