Siatkarska demolka! Bez emocji w starciu o piąte miejsce w PlusLidze

Bogdanka LUK Lublin pewnie ograła Trefl Gdańsk w pierwszym meczu o 5. miejsce w PlusLidze.

W pierwszym spotkaniu o piąte miejsce w PlusLidze Bogdanka LUK Lublin wygrała z Treflem Gdańsk 3:0. Konfrontacja w Hali Globus nie dostarczyła kibicom wielkich emocji, gospodarze mieli wyraźną przewagę w każdym z setów. Mecz rewanżowy zostanie rozegrany w poniedziałek 22 kwietnia w Gdańsku.

Gospodarze uzyskali przewagę już w pierwszych akcjach (3:0) i utrzymywali ją w dalszej części seta (11:7, 15:11). Mimo słabszego przyjęcia, byli skuteczniejsi od rywali w ataku i pewnie zmierzali po wygraną. Ważna dla losów seta była punktowa seria od stanu 15:12 do 20:12 przy zagrywkach Marcina Komendy. Wynik seta na 25:19 ustalił skutecznym atakiem Damian Schulz.

W drugiej odsłonie również dominowali skuteczniej grający gospodarze (6:3, 14:9), a gdańszczanie długo nie byli w stanie nawiązać walki. Przy stanie 18:11 siatkarze Trefla zerwali się do walki i szybko zmniejszyli punktowy dystans (20:18). Końcówka należała jednak do lublinian, którzy wygrali cztery ostatnie akcje seta, kończąc go punktowym blokiem (25:19).

Set numer trzy to mocne otwarcie gospodarzy (5:0). Taki wstęp był zapowiedzią dominacji gospodarzy, którzy powiększali przewagę. W środkowej części seta, po punktowym bloku, doszła ona do dziesięciu oczek (16:6). Do końca seta oglądaliśmy grę "do jednej bramki". W ostatniej akcji meczu Marcin Kania skutecznie zaatakował ze środka (25:14).

Skrót meczu Bogdanka LUK - Trefl:

Najwięcej punktów: Alexandre Ferreira, Tobias Brand, Damian Schulz – Bogdanka LUK; Kewin Sasak (11) – Trefl. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku i dominowali w bloku (10–0). MVP: Marcin Komenda.

Rywalizacja o piąte miejsce w końcowej klasyfikacji PlusLigi toczy się systemem mecz i rewanż. Lublinianom do sukcesu brakuje dwóch wygranych setów. Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w poniedziałek 22 kwietnia w Gdańsku.

Bogdanka LUK Lublin – Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 25:19, 25:14)

Bogdanka LUK: Jan Nowakowski, Damian Schulz, Alexandre Ferreira, Marcin Kania, Marcin Komenda, Tobias Brand – Thales Hoss (libero) oraz Mateusz Malinowski, Jakub Wachnik. Trener: Massimo Botti.
Trefl: Jan Franchi Martinez, Patryk Niemiec, Kewin Sasak, Mikołaj Sawicki, Janusz Gałązka, Kewin Sasak – Voitto Koykka (libero) oraz Dawid Pawlun, Piotr Orczyk, Dawid Pruszkowski (libero). Trener: Igor Juricić.