Dwa kolejne lata! Selekcjoner reprezentacji siatkarzy przedłużył kontrakt

Robert MurawskiSiatkówka
Dwa kolejne lata! Selekcjoner reprezentacji siatkarzy przedłużył kontrakt
fot. Cyfrasport
Ferdinando De Giorgi doprowadził reprezentację Italii m.in. do mistrzostwa świata 2022. W finale Włosi pokonali w katowickim Spodku reprezentację Polski.

Wywalczył z reprezentacją mistrzostwo świata oraz mistrzostwo i wicemistrzostwo Europy. Włoska Federacja siatkówki (FIPAV) poinformowała, że selekcjoner kadry siatkarzy Ferdinando De Giorgi przedłużył umowę do 2026 roku.

Ferdinando De Giorgi prowadzi włoską kadrę siatkarzy od 2021 roku. To był udany okres dla reprezentacji Italii, która pod jego wodzą wywalczyła mistrzostwo świata (2022) oraz złoto (2021) i srebro (2023) mistrzostw Europy.

Zobacz także: Znamy szeroką kadrę polskich siatkarzy na Ligę Narodów! Grbić dokonał wyboru

 

Nie udało się jeszcze uzyskać awansu na igrzyska olimpijskie w Paryżu, Włosi muszą więc pilnować rankingu i punktować w zbliżających się rozgrywkach Ligi Narodów. Kolejne zadania, przed którymi stanie De Giorgi to obrona tytułu mistrza świata w 2025 oraz start w mistrzostwach Europy 2026, których Włochy będą współgospodarzem.

 

– Cieszę się z zaufania, jakim obdarzyli mnie prezydent i rada federacji. Z mojej strony była wielka chęć kontynuowania tej wspólnej drogi, w oparciu o planowanie i młodych ludzi. W ostatnich latach powstała grupa robocza, w której skład wchodzą sportowcy, którzy mają duże pole do poprawy, a myśl o możliwości kontynuowania przygody, która do tej pory była pełna satysfakcji, bardzo mnie raduje. Dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzono, będziemy nadal pracować z najwyższym zaangażowaniem, aby uzyskać jak najlepsze wyniki i zawsze przekazywać pozytywne wartości – powiedział De Giorgi.

 

 

Ferdinando De Giorgi to trener dobrze znany polskim kibicom. W latach 2015–17 prowadził ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, z którą dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski (2016, 2017). Sukcesy osiągnięte z kędzierzyńskim klubem zapewniły mu nominację na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Szybko jednak rozstał się z tą posadą – podziękowano mu po klęsce Polaków w finałach ME 2017.

 

 

 

 

Później prowadził jeszcze Jastrzębski Węgiel, z którym pożegnał się po otrzymaniu intratnej oferty z Cucine Lube Civitanova. Z tym klubem triumfował w 2019 roku w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W przeszłości był również znakomitym siatkarzem, z reprezentacją Italii m.in. trzykrotnie wywalczył mistrzostwo świata (1990, 1994, 1998).

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie