Najpierw ograła Świątek, a potem wygrała turniej! Rywalizacja w Stuttgarcie rozstrzygnięta

Jelena Rybakina wygrała turniej w Stuttgarcie

Jelena Rybakina wygrała tegoroczną edycję turnieju WTA w Stuttgarcie. Zawodniczka z Kazachstanu w finale pokonała Martę Kostjuk w dwóch setach 6:2, 6:2.

Rybakina od początku dominowała na korcie. Pochodząca z Kazachstanu tenisistka już w pierwszym gemie przełamała oponentkę. Później jeszcze raz wygrała gema serwisowego Ukrainki. Dzięki temu plasująca się na czwartym miejscu w rankingu WTA zawodniczka wygrała pierwszego seta 6:2.

Kostjuk próbowała postawić się rywalce, jednak Rybakina była zbyt mocna. Ukrainka nie była w stanie znaleźć odpowiedzi na grę 24-latki. Rybakina zwyciężyła w drugim secie 6:2 i tym samym sięgnęła po zwycięstwo podczas tegorocznej edycji prestiżowego turnieju WTA w Stuttgarcie.

Warto przypomnieć, że w półfinale przeciwniczką zawodniczki z Kazachstanu była Iga Świątek. Liderka światowego rankingu przegrała mecz 3:6, 6:4, 3:6.

Jelena Rybakina - Marta Kostjuk 6:2, 6:2