Problemy żywej legendy siatkówki. Czy kontuzja wykluczy ją z gry w reprezentacji?

Siatkówka
Problemy żywej legendy siatkówki. Czy kontuzja wykluczy ją z gry w reprezentacji?
fot. FIVB
Gabi nie może trenować z zespołem

Duże osłabienie, i to w sezonie olimpijskim! Trener reprezentacji Brazylii ma ból głowy, bowiem jedna z żywych legend jego zespołu - Gabi - zmaga się z problemem z kolanem. Póki co, nie może ona trenować z kadrą.

Gabi, jedna z czołowych siatkarek świata, ostatnie tygodnie może zaliczyć do bardzo intensywnych, mimo, że jej Vakifbank nie spełnił oczekiwań włodarzy i zajął "dopiero" trzecie miejsce w tureckiej Sultanlar Lidze. Ten sezon był dla Brazylijki ostatnim w barwach tego zespołu. Według doniesień zagranicznych mediów, jej nowym klubem będzie Imoco Conegliano.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tego w siatkówce jeszcze nie było! Ledwo weszli do play-offów, zagrają o złoto!

 

Nim jednak tam trafi, musi uporać się z problemami zdrowotnymi. A te okazują się poważne. Z powodu kłopotów z kolanem przyjmująca nie może jeszcze trenować z reprezentacją, która już zaczyna przygotowania do sezonu olimpijskiego. To z kolei może być sporym utrudnieniem dla szkoleniowca "Canarinhos" - Ze Roberto. 

 

Jak informuje webvolei.com.br słynna siatkarka, zamiast na zgrupowanie kadry w Brazylii, udała się do Sewilli, do kliniki specjalizującej się w rehabilitacji. Podobno wizyta ma być profilaktyczna, ale faktem jest, że w ostatnich kilku spotkaniach sezonu Gabi uskarżała się na ból. 

 

Wszyscy siatkarscy kibice liczą na to, że problemy nie okażą się poważne. 30-latka stanowi ważne ogniwo w kadrze narodowej i jej brak na igrzyskach olimpijskich w Paryżu byłby ogromną stratą.  

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie