PlusLiga: Trefl Gdańsk - Bogdanka LUK Lublin. Relacja live i wynik na żywo

Przed nami rewanżowym mecz pomiędzy Treflem Gdańsk a Bogdanką LUK Lublin, którego stawką jest piąte miejsce na koniec sezonu. W pierwszym starciu ekipa ze wschodniej Polski wygrała 3:0, toteż jest znacznie bliżej realizacji tego celu. Relacja live i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Lublinianie byli o krok, aby sprawić gigantyczną sensację i wyeliminować w pierwszej rundzie play-off faworyzowany Projekt Warszawa. Ostatecznie lepsi, ale dopiero po "złotym secie" okazali się stołeczni siatkarze, a Bogdance pozostała potyczka o piąte miejsce.

Gdańszczanie również postawili się wyżej notowanemu rywalowi - Asseco Resovii Rzeszów, aczkolwiek nie potrafili wygrać żadnego meczu. Trefl najpierw przegrał u siebie 2:3, natomiast w rewanżu pokusił się o triumf w pierwszej partii, ale w dalszej fazie spotkania dominowali gospodarze.

W rundzie zasadniczej minimalnie lepiej spisali się siatkarze z Trójmiasta, którzy zajęli piąte miejsce - tuż przed Bogdanką. Na zakończenie sezonu obie ekipy mogą jednak zamienić się lokatami, ponieważ w konfrontacji o tę pozycję lublinianie wygrali pierwsze starcie bez straty seta. Ich dominacja nie podlegała dyskusji, czego dowodem wyniki poszczególnych partii - w żadnej goście nie zdobyli więcej niż 19 punktów.

Ostatni mecz obu drużyn w Gdańsku zakończył się triumfem miejscowych, ale 3:2. Powtórka takiego scenariusza premiuje przyjezdnych, którzy do wygrania dwumeczu potrzebują co najmniej dwóch zwycięskich odsłon. W innym przypadku będziemy świadkami "złotego seta".

Relacja live i wynik na żywo meczu Trefl Gdańsk -Bogdanka LUK Lublin od godz. 20:30 na Polsatsport.pl.