Federacja była bezlitosna! Triumfator Ligi Mistrzów zawieszony na rok

Piłka ręczna
Federacja była bezlitosna! Triumfator Ligi Mistrzów zawieszony na rok
Fot. Cyfrasport
Marko Bezjak został zawieszony na 12 miesięcy za uderzenie delegata

Marko Bezjak, słoweński szczypiornista, grający obecnie w RK Nexe Nasice, został zdyskwalifikowany na rok za uderzenie delegata podczas meczu ligi chorwackiej.

Do zdarzenia doszło pod koniec pierwszej połowy meczu RK Nexe Nasice - RK Zagrzeb w ramach 5. kolejki grupy mistrzowskiej Premijer Ligi. Przy stanie 16:9 na korzyść drużyny ze stolicy Chorwacji zawodnicy Nexe Nasice stanowczo zaprotestowali przeciwko jednej z decyzji sędziego. Ponieważ arbiter nie zmienił zdania, protesty przybrały na sile, a rozwścieczeni szczypiorniści gospodarzy próbowali przekonać do swoich racji między innymi obecnego na spotkaniu delegata z ramienia Chorwackiego Związku Piłki Ręcznej, Anto Josicia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Legenda polskiej piłki ręcznej wystartuje w wyborach na prezesa związku!

 

W ferworze tego zamieszania Marko Bezjak, słoweński szczypiornista Nexe Nasice, uderzył działacza, który upadł na parkiet i potrzebował pomocy medycznej, by dojść do siebie.

 

- To był teatralny upadek! Ledwo trąciłem go ramieniem - mówił po meczu wściekły Słoweniec.

 

Bezjak, triumfator Ligi Mistrzów w sezonie 2022/2023 w barwach Magdeburga, początkowo został zawieszony na 30 dni, ale po ponownym rozpatrzeniu sprawy przez Komisję Dyscyplinarną Chorwackiego Związku Piłki Ręcznej karę wydłużono o kolejne 11 miesięcy! Klub będzie musiał ponadto zapłacić 4000 euro kary.

 

Jak podaje słoweński portal Żurnal24, ukarani zostali również inni uczestnicy powstałego podczas meczu zamieszania. Andraż Velkavrh, mający w CV występy w Azotach-Puławy został wykluczony z gry na cztery miesiące, a trener Veselin Vujović - na trzy miesiące.

Robert Iwanek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie