41 punktów! Genialny mecz gwiazdy siatkówki w finale ligi

Isabelle Haak w trzecim meczu finałów Serie A1 zdobyła dla Conegliano aż 41 punktów

Prosecco Doc Imoco Conegliano zbliżyło się do szóstego z rzędu mistrzostwa Włoch. W trzecim spotkaniu finałów Serie A1 siatkarek drużyna Joanny Wołosz pokonała u siebie Savino Del Bene Scandicci 3:1 i w walce o "scudetto" wyszła na prowadzenie 2-1. Znakomity mecz rozegrała szwedzka atakująca Conegliano Isabelle Haak, która zdobyła aż 41 punktów.

Rywalizacja o złoty medal ligi włoskiej rozpoczęła się od zwycięstwa Scandicci na terenie obrończyń tytułu 3:2, w drugim meczu Conegliano zrewanżowało się tym samym i również zwyciężyło po pięciosetowej walce.

W obu starciach ekipie trenera Daniele Santarellego zdarzały się partie, w których traciła ona wysoką przewagę i przegrywała - w tie-breaku pierwszego spotkania aktualne mistrzynie prowadziły 13:8, ale to Scandicci zwyciężyło 17:15. W pierwszym secie meczu numer 2 było 22:17 dla Conegliano, a skończyło się na 25:23 dla rywalek.

Tym razem zespół Wołosz rozpoczął potyczkę w podobny sposób, z tą różnicą, że po stracie aż sześciopunktowej przewagi - z 23:17 zrobiło się 24:24 - ostatecznie wyszedł z opresji obronną ręką i zwyciężył 30:28. Dość wyrównaną drugą partię 25:23 wygrał zespół gości, ale w kolejnych dwóch setach Scandicci musiało już uznać wyższość Conegliano - najpierw gospodynie znów były lepsze w grze na przewagi (29:27), a mecz zamknęły odsłoną, w której od początku do końca prowadziły różnicą kilku punktów i mimo krótkiego przestoju w końcowym fragmencie wygrały 25:22.

Tytuł MVP meczu trafił w ręce Haak, która w czterech setach zdobyła aż 41 punktów. Szwedka atakowała ze świetną, 65-procentową skutecznością (35/54), miała cztery punktowe bloki i dwa asy serwisowe.

Wołosz zakończyła spotkanie z trzema punktami na koncie - dwa zdobyła blokiem, a jeden zagrywką.

W ekipie Scandicci najlepiej punktującą zawodniczką była Ekaterina Antropova (26). Miała 51-procent skuteczności w ataku (19/37), cztery asy serwisowe i trzy bloki.

Czwarty mecz finałów zostanie rozegrany w sobotę, 27 kwietnia. Początek o godzinie 20:30.

Liga włoska, trzeci mecz finałowy
Prosecco Doc Imoco Conegliano - Savino Del Bene Scandicci 3:1 (30:28, 23:25, 29:27, 25:22)

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2-1 dla Prosecco Doc Imoco Conegliano.

Conegliano: Joanna Wołosz (3), Isabelle Haak (41), Kathryn Plummer (23), Kelsey Robinson-Cook (7), Marina Lubian (11), Sarah Fahr (10), Monica De Gennaro (libero) oraz Alessia Gennari, Madison Bugg, Anna Bardaro, Robin De Kruijf.

Scandicci: Maja Ognjenović (4), Ekaterina Antropova (26), Britt Herbots (19), Zhu Ting (12), Ana Carolina Da Silva (9), Sara Alberti (3), Beatrice Parrocchiale (libero) oraz Lindsey Ora Ruddins (3), Linda Nwakalor (1), Haleigh Washington (3), Binto Diop, Isabella Di Iulio.