ZAKSA wydała komunikat na temat przyszłości klubu

Siatkówka
ZAKSA wydała komunikat na temat przyszłości klubu
fot. Cyfrasport
Siatkarze Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

W Grupa Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle sytuacja stała się bardzo trudna. W czwartkowe popołudnie na jaw wyszły informacje, że sponsor tytularny wycofał się z wspierania klubu. Teraz oficjalne oświadczenie wydał sam klub.

Grupa Azoty podjęła definitywną decyzję w sprawie wsparcia czołowych siatkarskich drużyn w naszym kraju: Grupa Azoty Chemika Police i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Chemik po świetnym sezonie wygrał Tauron Ligę, ZAKSA zajęła dopiero 10. miejsce w PlusLidze. Trzeba jednak mieć na uwadze, że ta drużyna dominowała w Polsce i w Europie i trzy razy z rzędu wygrała Ligę Mistrzów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Marcelo Mendez wybrał graczy na Ligę Narodów. To oni powalczą o awans na igrzyska

 

"ZAKSA S.A. informuje o rozwiązaniu umowy z Grupą Azoty. Na chwilę obecną sytuacja finansowa klubu jest stabilna, a Zarząd we współpracy z Zarządem Grupy Azoty podjął działania obejmujące pozyskanie nowych sponsorów" - napisano w oficjalnym komunikacie, wydanym przez klub.

 

W jego dalszej części znajduje się potwierdzenie informacji, że wraz z końcem czerwca sponsor przestanie finansować kędzierzyński klub. W dalszej części znajduje się potwierdzenie informacji Polsatu Sport.


"Umowa wiążąca Grupę Azoty z ZAKSA S.A. została wypowiedziana ze skutkiem na dzień 30 czerwca 2024 r. (...) Wspólne rozwiązanie zostanie wypracowane do końca czerwca. Aktualnie strategia działań klubu jest utrzymana, a występy drużyny w rozgrywkach PlusLigi w sezonie 2024/2025 nie są zagrożone" - uspokoili włodarze. 

 

Z ZAKSĄ po zakończonym sezonie na pewno pożegnają się Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz i Łukasz Kaczmarek. 

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie