Polska siatkarka zdobyła wicemistrzostwo. Teraz chce zmienić klub

Siatkówka
Polska siatkarka zdobyła wicemistrzostwo. Teraz chce zmienić klub
fot. PAP
Polka z mistrzostwem Szwecji. Była najlepsza.

Aleksandra Omi Omelaniuk wicemistrzynią Szwecji w siatkówce kobiet. Polska siatkarka doskonale pożegnała się ze szwedzką ligą. Od nowego sezonu przeniesie się do innego kraju.

Engelholm VS, w którym grała Omelaniuk, w finale szwedzkiej ligi siatkarek zmierzyło się z Örebro VBS. W pierwszym spotkaniu zespół Polki przegrywał już 0:2 (23:25, 20:25), ale kolejne dwa sety wygrał (25:18, 27:25). O losach spotkania zadecydował tie-break. W nim 15:9 wygrało Örebro VBS. 

 

ZOBACZ TAKŻE: "Niesamowite". Gwiazdor Jastrzębskiego Węgla nie może się nadziwić

 

Przebieg drugiego meczu był odwrotny. Engelholm VS wygrywał 2:0 (25:18, 25:19) i do końca spotkania przegrał wszystkie partie (22:25, 20:25, 9:15). Trzecia batalia trwała krócej - 3:1 wygrał zespół Örebro VBS i został mistrzem Szwecji. Zespół Polki przegrał rywalizację do trzech zwycięstw 0:3 i musiał zadowolić się srebrnym krążkiem.

 

W ostatnim meczu sezonu Omelaniuk została wybrana na najlepszą zawodniczkę swojej drużyny i w zakończonym sezonie udało jej się zająć drugie miejsce wśród najlepiej punktujących siatkarek szwedzkiej ligi. 

 

Wraz z nowym sezonem na Polkę czekają zmiany, które zdradził jej menadżer, Dariusz Grzyb.

 

- Ola żegna się z ligą szwedzką. Od nowego sezonu występować będzie w czeskiej ekstraklasie - zdradza plany zawodniczki Grzyb. 

Karolina Zielonka/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Niemcy - Francja. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie