Były bramkarz Lecha Poznań będzie chciał o tym zapomnieć. Wpuścił osiem goli

To był jednostronny mecz w 31. kolejce Eredivisie. Heerenveen przegrało z PSV Eindhoven aż 0:8, a w bramce gospodarzy 90 minut rozegrał Mickey van der Hart, były golkiper Lecha Poznań. Oto skrót meczu Heerenveen - PSV.

W składzie Heerenveen znalazł się też Paweł Bochniewicz. Nie był jednak w stanie przeciwstawić się liderowi ligi holenderskiej.

PSV już po jedenastu minutach prowadziło 3:0 po dwóch golach Malika Tillmana i jednym trafieniu Guusa Tila. Przed przerwą padły jeszcze dwie kolejne bramki.

W drugiej połowie kibice gospodarzy mieli chwilę radości, ale ostatecznie gol Patrika Walemarka nie został uznany. Do zdobywania bramek ruszyli za to goście, którzy dołożyli kolejne trzy trafienia.

Mecz zakończył się zwycięstwem PSV aż 8:0. Podopieczni Petera Bosza są o krok od wywalczenia mistrzostwa Holandii.

Heerenveen - PSV 0:8 (0:5)
Bramki: Til 7, 30, Tillman 9, 11, Veerman 44, Bakayoko 52, de Jong 71, van Aanholt 83.