Magda Linette postawiła się faworytce! Aryna Sabalenka gra dalej

Tenis
Magda Linette postawiła się faworytce! Aryna Sabalenka gra dalej
fot. PAP
Magda Linette przegrała z Aryną Sabalenką

Aryna Sabalenka wygrała swój pierwszy mecz podczas tegorocznej edycji turnieju WTA w Madrycie. Białorusinka pokonała po zaciętej rywalizacji Magdę Linette 6:4, 3:6, 6:3. Skrót meczu Linette - Sabalenka w załączonym materiale wideo.

Polka miała problemy na początku starcia. Pochodząca z Poznania zawodniczka została przełamana już w trzecim gemie. Chociaż potem obie tenisistki skutecznie broniły swoich serwisów, to wypracowana w ten sposób przewaga pozwoliła wiceliderce rankingu WTA przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rywalka Igi Świątek nie zawiodła! Pewny awans w Madrycie

 

Druga partia potoczyła się już po myśli Polki. Plasująca się na 48. miejscu w światowym rankingu tenisistka bardzo dobrze prezentowała się na korcie. Udało się jej przełamać Sabalenkę w czwartym gemie, nie przegrywając w tym czasie ani jednej wymiany. Białorusinka nie była w stanie zagrozić serwisowi Linette. Dzięki temu poznanianka wygrała seta 6:3

 

Gra w trzecim secie była niesamowicie zacięta. Obie zawodniczki prezentowały zbliżony poziom, dzięki czemu kibice zgromadzeni na trybunach kortu w Madrycie mogli oglądać bardzo ciekawy pojedynek. Sabalenka przełamała oponentkę dopiero w ósmym gemie. To zapewniło zawodniczce ze wschodu zwycięstwo w tej partii (6:3), a zarazem w całym meczu.

Skrót meczu Linette - Sabalenka:

 

 

 

Jeszcze nie wiadomo, kto będzie jej kolejną przeciwniczką. Rywalkę Sabalenki wyłoni starcie Katie Boulter - Robin Montgomery.

 

Magda Linette - Aryna Sabalenka 4:6, 6:3, 3:6

 

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie