Oświadczenie klubu reprezentanta Polski. "Już nie zagra"

Piłka ręczna
Oświadczenie klubu reprezentanta Polski. "Już nie zagra"
fot. Polsat Sport
Oświadczenie klubu reprezentanta Polski. "Już nie zagra"

W ostatnich minutach meczu ćwierćfinałowego Ligi Mistrzów, pomiędzy Industrią Kielce a SC Magdeburgiem, rozgrywający kielczan, Michał Olejniczak doznał groźnie wyglądającej kontuzji. W czwartek głos zabrał klub reprezentanta Polski, Industria Kielce.

W 56. minucie spotkania Felix Claar z Magdeburga zdecydował się na indywidualną akcję. Po minięciu obrony i oddaniu rzutu upadł na parkiet, niestety przy okazji wpadając w Michała Olejniczaka. Na powtórkach wyglądało to okropnie, noga 23-latka odgięła się nienaturalnie i musiał być zniesiony na noszach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jest zaliczka! Ważne zwycięstwo Industrii Kielce w LM

 

Rozgrywający przeszedł badania lekarskie w czwartek rano - "Wykazały one złamanie podchrzęsnte przedniej części kłykcia przyśrodkowego piszczeli oraz stłuczenie kłykcia przyśrodkowego kości udowej" - czytamy w raporcie zdrowotnym na stronie klubu.

 

Może to szokować, ale w klubie wszyscy odetchnęli z ulgą - To najbardziej łaskawy scenariusz, który mogliśmy przewidzieć. Udało się uchronić więzadło przed zerwaniem - mówi Tomasz Mgłosiek, fizjoterapeuta Industrii Kielce.

 

Niestety to koniec umiarkowanie dobrych wiadomości - "Michał Olejniczak w tym sezonie już nie zagra. Czeka go przynajmniej sześciotygodniowa przerwa" - ogłosił klub zawodnika.

Mateusz Przyrowski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie