Kapitalna seria Górnika Zabrze! Kolejna wygrana

Kolejna wygrana Górnika Zabrze.

Walczący o czołowe lokaty piłkarze Górnika Zabrze pokonali na własnym stadionie przedostatni w tabeli ŁKS Łódź 4:1 i zostali wiceliderem tabeli PKO BP Ekstraklasy. Skrót meczu Górnik - ŁKS w załączonym materiale wideo.

Zabrzanie w poprzednim spotkaniu wygrali na wyjeździe z broniącym tytułu Rakowem Częstochowa i byli murowanym faworytem sobotniego starcia. Drużyna trenera Jana Urbana, która wiosną w ekstraklasie punktuje najlepiej z całej stawki, wywiązała się z tej roli.

Początek przyniósł jednak kilka niezłych akcji łodzian. Daniel Bielica obronił groźne strzały Holendra Kaya Tejana, ale w 25. minucie prowadzenie objęli gospodarze.

Obrońca ŁKS Kamil Dankowski we własnym polu karnym pechowo wybił głową piłkę wprost pod nogi Szymona Czyża. Zawodnik Górnika zdecydował się na natychmiastowe uderzenie i było 1:0.

Chwilę potem gracz gości mógł się zrehabilitować, ale jego strzał "szczupakiem" był niecelny.

10 minut przed przerwą niemiecki skrzydłowy Górnika Lawrnece Ennali dał popis szybkości i techniki. Przebił się samotnie przez obronę łodzian i z bliska nie dal szans Aleksandrowi Bobkowi. Po tej akcji kolega z zespołu Pacheco symbolicznie wyczyścił strzelcowi buty.

W drugiej połowie goście atakowali, a miejscowi czekali na swoją szanse z kontry. Łodzianie nie potrafili poważnie zagrozić Bielicy, który bez problemu poradził sobie z uderzeniem Daniego Ramireza zza pola karnego.

Nic do powiedzenia nie miał za to golkiper ŁKS przy strzale Kamila Lukoszka w okienko w 63. minucie.

Wydawało się, że ta strata ostatecznie podcięła skrzydła gościom. Drużyna trenera Marcina Matysiaka walczyła jednak do końca o kontaktowego gola i w 85. minucie Ramirez wykorzystał błąd defensywy zabrzan, kończąc skutecznie kontrę.

Gospodarze zdążyli jeszcze odpowiedzieć, wynik z bliska ustalił portugalski rezerwowy Filipe Nascimento.

Skrót meczu Górnik - ŁKS:

Górnik Zabrze - ŁKS Łódź 4:1 (2:0).

Bramki: Szymon Czyż 25, Lawrence Ennali 35, Kamil Lukoszek 63, Filipe Nascimento 90 - Dani Ramirez 85

Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Boris Sekulic (78. Paweł Olkowski), Kryspin Szcześniak, Rafał Janicki, Erik Janza - Kamil Lukoszek, Dani Pacheco, Szymon Czyż (61. Lukas Podolski), Damian Rasak (78. Filipe Nascimento), Lawrence Ennali (61. Sebastian Musiolik) - Adrian Kapralik (78. Soichiro Kozuki).

ŁKS Łódź: Aleksander Bobek - Kamil Dankowski, Rahil Mammadov, Levent Gulen, Riza Durmisi - Kay Tejan (73. Piotr Janczukowicz), Adrien Louveau (80. Thiago Ceijas), Dani Ramirez, Engjell Hoti (59. Jakub Letniowski), Husein Balic (73. Bartosz Szeliga) - Stipe Juric (59. Antoni Młynarczyk).

Żółte kartki: Dani Pacheco, Kryspin Szcześniak - Levent Gulen, Riza Durmisi, Adrien Louveau.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 20 253.