Niesamowity wyczyn Harry'ego Kane'a! Tego nie dokonał nawet Robert Lewandowski

Harry Kane strzelił gola lub zaliczył asystę w meczu z każdym rywalem z Bundesligi

Bayern Monachium wygrał z Eintrachtem Frankfurt 2:1 w sobotnim meczu 31. kolejki Bundesligi. Oba gole dla ekipy z Bawarii strzelił Harry Kane, który dzięki tym trafieniom przeszedł do historii Bundesligi.

Jak wyliczyła specjalizująca się w statystykach piłkarskich Squawka, angielski napastnik, pozyskany z Tottenhamu Hotspur, został pierwszym graczem, który w swoim debiutanckim sezonie w lidze niemieckiej strzelił gola lub zaliczył asystę przeciwko każdemu zespołowi rozgrywek!

Eintracht Frankfurt, dzisiejszy rywal Bayernu, był jedyną drużyną, przeciwko której Kane nie zaliczył punktu w klasyfikacji kanadyjskiej. W pierwszym w tym sezonie meczu tych drużyn, rozegranym w grudniu, "Orły" rozgromiły monachijczyków aż 5:1. Honorowe trafienie dla Bayernu zaliczył wówczas Joshua Kimmich, który wykorzystał podanie Leroya Sane. Harry Kane, który wyszedł w podstawowym składzie i grał cały mecz, był praktycznie niewidoczny i spotkanie zakończył z najniższą notą spośród zawodników z ofensywnej formacji Bayernu (niżej oceniono jedynie obrońców i bramkarza).

Anglikowi w rundzie rewanżowej udało się zdjąć brakujący skalp już w 9. minucie. "Hurricane" wykorzystał dogranie Konrada Laimera i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki. W drugiej połowie Kane zdobył drugą bramkę - tym razem z rzutu karnego - i ubiegłoroczni mistrzowie Niemiec wygrali to spotkanie 2:1.

Jak podaje Squawka, ulubionymi przeciwnikami Harry'ego Kane były drużyny Darmstadt i VfL Bochum, przeciwko którym strzelił w dwumeczu po cztery gole i zaliczył po dwie asysty.

Po 31 kolejkach Bundesligi 30-letni snajper ma na koncie 35 goli i 10 asyst. Anglik może więc jeszcze pobić rekord Roberta Lewandowskiego, jeżeli chodzi o liczbę goli w jednym sezonie ligowym. W rozgrywkach 2020/2021 kapitan reprezentacji Polski zdobył 41 bramek.