W PlusLidze zagra drużyna z miasta na literę B! Trzy zwycięstwa do awansu

Siatkarze BBTS Bielsko-Biała awansowali do finału Tauron 1. Ligi.

Półfinały Tauron 1. Ligi siatkarzy już za nami! W wielkim finale zagrają MKS Będzin i BBTS Bielsko-Biała. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech wygranych meczów, a zwycięzca uzyska prawo gry w PlusLidze.

MKS Będzin pokonał BKS Visłę Proline Bydgoszcz w dwóch spotkaniach. Do rozstrzygnięcia rywalizacji Bogdanka Arka Chełm – BBTS Bielsko-Biała potrzebne było trzecie starcie.

Mecz w Chełmie lepiej rozpoczęli gospodarze, mieli przewagę w ataku i w polu serwisowym i wygrali pierwszą partię 25:20. W drugim secie role się odwróciły i tym razem górą byli goście (20:25). Trzecia odsłona była bardziej wyrównana od poprzednich i jej losy ważyły się do samego końca. Rywalizacja na przewagi przyniosła sporo emocji, ale też dyskusyjne decyzje arbitrów. Ostatecznie wojnę nerwów wygrał BBTS, kończąc seta punktowym blokiem (28:30). Czwarta odsłona była bardzo jednostronna. Siatkarze BBTS zdemolowali gospodarzy (3:10, 7:19 – gdy Wojciech Siek zaserwował cztery asy z rzędu). W ostatniej akcji meczu skutecznie zaatakował Szymon Romać (14:25). Bohater ostatniej akcji chwilę później odebrał nagrodę MVP.

W finale Tauron 1. Ligi zagrają więc MKS Będzin i BBTS Bielsko-Biała, czyli pierwsza i trzecia drużyna fazy zasadniczej. W meczach o trzecie miejsce zmierzą się Bogdanka Arka Chełm i BKS Visła Proline Bydgoszcz.

Finał Tauron 1. Ligi siatkarzy będzie rozgrywany do trzech zwycięstw. Pierwszy mecz zaplanowano na środę 1 maja, a triumfatora poznamy najpóźniej 15 maja. Zwycięzca rozgrywek, po spełnieniu wymogów regulaminowych, będzie miał szansę wystąpić w sezonie 2024/25 w PlusLidze.

Półfinały Tauron 1. Ligi siatkarzy:

MKS [1] – BKS [4] 2—0

2024-04-20: MKS Będzin – BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:0 (25:14, 25:23, 25:15)
2024-04-25: BKS Visła Proline Bydgoszcz – MKS Będzin 0:3 (20:25, 14:25, 24:26)

Arka [2] – BBTS [3] 1—2

2024-04-20: Bogdanka Arka Chełm – BBTS Bielsko-Biała 0:3 (20:25, 25:27, 23:25)
2024-04-25: BBTS Bielsko-Biała – Bogdanka Arka Chełm 0:3 (26:28, 23:25, 16:25)
2024-04-27: Bogdanka Arka Chełm – BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:20, 20:25, 28:30, 14:25).