Pełna dominacja! ORLEN Wisła Płock w finale ORLEN Superligi

Piłka ręczna
ORLEN Wisła Płock po raz czternasty z rzędu zagra w finale ORLEN Superligi z Industrią Kielce

Szczypiorniści ORLEN Wisły Płock po raz drugi pokonali Górnika Zabrze w półfinale ORLEN Superligi i awansowali do finału rozgrywek, w którym zmierzą się - po raz czternasty (!) z rzędu - z Industrią Kielce.

W pierwszym spotkaniu "Nafciarzy" z Górnikiem ekipa z Płocka wygrała tylko jednym golem (31:30), co mogło zapowiadać niezwykłe emocje w drugim starciu. ORLEN Wisła odrobiła jednak pracę domową i nie pozwoliła zabrzanom na sprawienie niespodzianki.

Dość powiedzieć, że zawodnicy Górnika w niedzielnym starciu ani razu nie byli na prowadzeniu, a tylko dwa razy - przy stanie 0:0 i 1:1 - wynik był remisowy. ORLEN Wisła schodziła na przerwę przy pięciobramkowym prowadzeniu (17:12), a w drugiej połowie wręcz zgniotła przeciwników, wygrywając ostatecznie różnicą piętnastu (!) goli (34:19).

W wielkim finale ORLEN Superligi "Nafciarze" zagrają z Industrią Kielce, która w półfinale wyeliminowała ekipę KGHM Chrobrego Głogów. Co ciekawe, walka o złoto pomiędzy drużynami z Płocka i Kielc będzie już czternastym (!) takim finałem z rzędu.