Real Madryt bardzo blisko tytułu

Piłkarze Realu Madryt są bardzo blisko mistrzostwa Hiszpanii. W spotkaniu 34. kolejki La Liga wygrali u siebie z Cadiz 3:0 i jeśli Barcelona nie pokona Girony w meczu rozpoczynającym się o godzinie 18.30, to jeszcze w sobotę będą świętowali 36. w historii tytuł.

Real obronę 18. w tabeli Cadiz sforsował dopiero po przerwie. Brahim Diaz trafił w 51. minucie, Jude Bellingham w 68. - Anglik uzyskał 18. gola w sezonie, a Joselu w doliczonym przez sędziego czasie gry.

Jeśli Barcelona pokona Gironę, to koronacja Realu prawdopodobnie nastąpi za tydzień. "Królewskim" wystarczy bowiem remis w wyjazdowym meczu z przedostatnią w tabeli Granadą.

W środę Real podejmie Bayern Monachium w rewanżowym spotkaniu półfinału Ligi Mistrzów. W Niemczech było 2:2.