Kolejny gol Polaka w mocnej lidze. Jest w czołówce klasyfikacji strzelców

Adam Buksa strzelił 15. gola w lidze tureckiej w bieżącym sezonie

Adam Buksa strzelił gola dla Antalyasporu, ale jego zespół przegrał u siebie z walczącym o utrzymanie Pendiksporem 1:2 w meczu 35. kolejki tureckiej ekstraklasy. Polski piłkarz zdobył 15. bramkę w sezonie, co daje mu piąte miejsce w klasyfikacji strzelców.

27-letni reprezentacyjny napastnik trafił do siatki w 13. minucie, wykorzystując rzut karny. Goście odpowiedzieli dwiema bramkami jeszcze przed przerwą. W ekipie z Antalyi całe spotkanie rozegrał również młodzieżowy reprezentant Polski Jakub Kałuziński.

Antalyaspor z 45 pkt plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli.

14 trafień w tym sezonie odnotował do tej pory Krzysztof Piątek z Istanbul Basaksehir, a dziewięć - Sebastian Szymański z Fenerbahce Stambuł. W klasyfikacji strzelców prowadzi - z dorobkiem 23 bramek - Argentyńczyk Mauro Icardi z Galatasaray Stambuł, które na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu jest liderem, wyprzedzając Fenerbahce o sześć punktów. Oba zespoły znad Bosforu mają gigantyczną przewagę punktową nad resztą stawki i zapewniły sobie już prawo gry w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.