Wtedy poznamy kadrę Polaków na VNL. Grbić wskazał datę

Siatkówka
Wtedy poznamy kadrę Polaków na VNL. Grbić wskazał datę
fot. Cyfrasport
Wtedy poznamy kadrę Polaków na VNL. Grbić wskazał datę

Sezon reprezentacyjny nabiera rumieńców. Polscy siatkarze mają już za sobą inaugurację w postaci towarzyskiego meczu z Niemcami (1:3). W czwartek zmierzą się natomiast - również sparingowo - z Ukraińcami. Będzie to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającą się 21 maja Ligą Narodów. Kiedy poznamy kadrę na ten turniej? Selekcjoner Nikola Grbić zabrał głos.

W środę Polacy zainaugurowali sezon reprezentacyjny. W katowickim Spodku przegrali 1:3 z Niemcami. - Bardzo dobrze zagrywali. Przez to troszkę lepiej grało im się w bloku, obronie. Szkoda porażki w pierwszym i czwartym secie. Mieliśmy w nim przewagę, ale w obu przypadkach zabrakło kropki nad "i" - powiedział po meczu rozgrywający Marcin Komenda.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zabawna sytuacja przed meczem Polska - Niemcy. "Trzymamy kciuki za ekipę serwisującą windy"


W czwartek Biało-Czerwoni rozegrają kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem ich rywalami będą Ukraińcy. Ten mecz będzie ostatnim sprawdzianem przed pierwszym w tym roku turniejem Ligi Narodów. Odbędzie się on w tureckiej Antalyi w terminie 21-26 maja. Polacy zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi, Kanadą, Holandią i Słowenią. 

 

Kiedy poznamy kadrę Biało-Czerwonych na tę imprezę? Na to pytanie odpowiedział selekcjoner Nikola Grbić, cytowany przez portal "Strefa Siatkówki". 

 

- Ogłoszę skład po meczu z Ukrainą. Nie mogę na razie dużo o tym mówić, ale w większości będzie taki sam - poinformował Serb. 

 

Przypomnijmy, że na serię dwóch meczów towarzyskich Grbić powołał następujących siatkarzy: Marcin Komenda, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, Grzegorz Łomacz, Kuba Hawryluk, Jakub Kochanowski, Kamil Semeniuk, Karol Butryn, Kamil Szymura, Artur Szalpuk, Bartłomiej Bołądź, Łukasz Usowicz, Szymon Jakubiszak, Mateusz Poręba. 

 

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Kanada - Serbia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie